More
  Strona głównaAktualnościDoświadczony, były zawodnik teraz rozpoczyna karierę trenera: „Ciężko mi było bez żużla”

  Doświadczony, były zawodnik teraz rozpoczyna karierę trenera: „Ciężko mi było bez żużla”

  -

  Sebastian Ułamek został nowym szkoleniowcem zespołu Cellfast Wilki Krosno. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich żużlowców przyznał, że zakończenie kariery zawodniczej niecałe trzy lata temu, nie było do końca planowanym posunięciem.

  Ułamek w ciągu swojej wieloletniej kariery reprezentował barwy licznych klubów – nie tylko polskich ale szwedzkich, niemieckich, angielskich czy nawet włoskiego MC La Favorita Sarego. Wydawać by się mogło, że 44-letni wówczas żużlowiec postanowił przejść na sportową emeryturę sam, z własnej woli. Bo po prostu odczuwał zmęczenie intensywną jazdą. Tak jednak nie było.

  Czytaj więcej  Do tanga trzeba dwojga: Krzysztof Cugowski i żużel

  -Niedawno zsiadłem z motocykla, w 2019 jeszcze jeździłem i ciężko mi było się pogodzić, że kończę karierę – mówi Ułamek. – Nie wszyscy wiedzą że zrobiłem sobie operację prawego kolana i praktycznie tym „strzeliłem sobie w kolano”. Po tym zabiegu to kolano nie było już tak sprawne. Próbowałem jeździć w 2019, ale lekarze powiedzieli, że to już raczej nie będzie możliwe. Że muszę poddać się całkowitej rekonstrukcji tego kolana. To mi zakończyło karierę.

  Sebastian Ułamek
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Sebastian Ułamek, wychowanek Włókniarza Częstochowy będzie szkolił młodzież w Krośnie

  Sebastian Ułamek jednak nie był w stanie całkowicie zrezygnować z aktywności w świecie speedwaya. W trakcie swojej kariery zawodniczej, wychowanek Włókniarza Częstochowa, zrobił kurs na uprawnienia trenera żużlowego. Teraz dostał szansę, by je w pełni wykorzystać. Wcześniej pomagał niektórym zawodnikom indywidualnie. W sezonie 2023 zajmie się szkoleniem młodzieży w Krośnie.

  Czytaj więcej  Wiadomo już na pewno, że ta formacja we Włókniarzu będzie słabsza

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  -W domu było ciężko, bo ciężko się odsunąć od żużla. Pomagałem, jeździłem z chłopakami których dobrze znałem. Dzwonili do mnie, prosili czasem o pomoc, naukę w opanowaniu startów. Kontakt jakiś miałem, ale brakowało żużla. Teraz mam być tą osobą, która łączy Irka [Kwiecińskiego, trenera Wilków Krosno – przyp. red.]) i Michała [Finfę, menadżera klubu – przyp. red.], dzielić się radami z zawodnikami Wilków Krosno i, wiadomo, pomóc walczyć o play off.

  Oferta trenerska z Krosna nie była jedyną, która spłynęła do Ułamka po oficjalnym zakończeniu przez niego kariery.

  Reklama

  – Dużo też kolegów głównie z Częstochowy ale też ostatnio z Opola, dzwoniło, pytali o doradztwo i pomoc w rozwoju – mówi. – Powiem szczerze że była oferta z Gdańska. Miałem tam też przygodę jako zawodnik. Aczkolwiek po rozmowie w domu…no żona się nie zgodziła (śmiech). I pojawiła się oferta z Krosna. Otwiera mi to furtkę do nowej kariery – trenerskiej.

  Życzymy wytrwałości i sukcesów na nowej ścieżce kariery sportowej.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...