Zamknij

Dominik Kubera dołoży kolejne złoto do kolekcji?

07:57, 13.09.2023 Robert Duda Aktualizacja: 07:57, 13.09.2023
Skomentuj fot. Jakub Schwarz Czarny Productions fot. Jakub Schwarz Czarny Productions

Jest tylko jeden zawodnik w Polsce, który w ostatnich siedmiu sezonach, startował co roku w finale play off Drużynowych Mistrzostw Polski. Pięć z nich zakończył zdobyciem złotego medalu, raz stanął na drugim stopniu podium. Zastanawiamy się, medal jakiego koloru dołoży do swojej kolekcji w tym roku?

Dominik Kubera rozpędził się na dobre i co roku kończy sezon w finale play off DMP. Debiut w meczu o złoty medal zaliczył w 2015, gdy zaczynał prawdziwe ściganie. Miał wtedy na koncie tylko trzy mecze w sezonie i ten najważniejszy - 27 września finał z Betard Sparta Wrocław na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

[ZT]31184[/ZT]

"Domin" okazał się rewelacja meczu. Dwa pierwsze biegi wygrał przy ogłuszającym aplauzie publiczności. W dwóch następnych, co prawda, punktów nie zdobył, ale i tak kibice bili mu brawo na stojąco, gdy wyszedł odebrać medal. Później nastała w lidze złota seria Unii Leszno i wysyp mistrzowskich tytułów DMP w latach 2017 - 2020. Oczywiście, z udziałem Dominika Kubery.

Gdy "Domin" zimą 2020 przeniósł się z Unii do Motoru Lublin chyba sam nie wierzył, że we wrześniu 2021 znowu stanie na podium DMP. Tak się stało i Kubera dołożył dużą cegiełkę w zdobyciu wicemistrzostwa Polski. Motor w finale mierzył się z Betard Spartą Wrocław (tak będzie również w tym roku). Lublinianie u siebie zremisowali 45:45 i Kubera okazał się najlepszym zawodnikiem meczu - walczył, szarpał, wychodził ze skóry, zdobywając 16 punktów w 7 startach. W rewanżu lublinianie przegrali 40:50, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Kubera z M. Michelsenem okazali się najskuteczniejsi w swoim zespole.

Dominik Kubera

Rok później Motor w znakomitym stylu wygrał finał ze Stalą Gorzów, w której jeździł m. in. mistrz świata Bartosz Zmarzlik. "

[ZT]31182[/ZT]

Domin" i Zmarzlik w pierwszym meczu na gorzowskim torze byli bohaterami, zdobywając po 16 punktów. W rewanżu nad Bystrzycą Motor przypieczętował zwycięstwo w dwumeczu i został mistrzem Polski. Kubera wywalczył 15 punktów (w sześciu startach), Zmarzlik 19! (w siedmiu biegach). Teraz Zmarzlik z Dominikiem są klubowymi kolegami.

Jaki będzie siódmy medal Kubery w DMP? 24-latek po raz szósty zostanie mistrzem, czy po raz drugi wicemistrzem?