More
  Strona głównaAktualnościPorywające widowisko w 2. lidze przy szczelnie wypełnionych trybunach

  Porywające widowisko w 2. lidze przy szczelnie wypełnionych trybunach [GALERIA]

  -

  W drugoligowych derbach Wielkopolski walka toczyła się do 12 biegu cios za cios. Ostatnie wyścigi należały jednak do gości. Poznaniacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do stolicy Wielkopolski z Rawicza wracali z tarczą, wygrywając 51:38.

  W szeregach gospodarzy, Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, więcej oczekiwano po jeździe liderów Sama Mastersa i Damiana Dróżdża, ale tak naprawdę, każdy zawodnik Niedźwiadków mógł zrobić więcej, dorzucić po jednym punkciku, może dwa lub więcej. Żółto-czarni, czyli SpecHouse PSŻ Poznań, znaleźli klucz do sukcesu w decydującym momencie, gdy emocje powoli sięgały zenitu. Od stanu 33:33 włączyli drugi bieg!

  Derby Wielkopolski to było widowisko na miarę oczekiwań, z udziałem czołowych drużyn 2.ligi. Oprócz rywalizacji sportowej, organizator zadbał o atrakcje i niespodzianki. Występy muzyczne, zabawy dla dzieci, animacje, konkursy, itp. Wypełnione trybuny, znakomita pogoda, emocje, czyli żużlowe święto.

  Tak się bawili po meczu kibice z Poznania:

  @magazynzuzel.pl

  #kibice #spechousepszpoznan #pszpoznan #zuzel #speedway #doping #2liga

  ♬ dźwięk oryginalny – magazynzuzel.pl

  W sektorze kibiców PSŻ wypatrzyliśmy Marcela Kajzera, byłego zawodnika Kolejarza Rawicz i byłego kapitana poznańskich „Skorpionów”. Gwarno przez cały mecz było również w parku maszyn. Jacek Woźniak, trener Abramczyk Polonii Bydgoszcz, towarzyszył Wiktorowi Przyjemskiemu. Australijskich żużlowców wspierali m. in. Mark Courtney i Josh Pickering.

  Już dawno w Rawiczu nie było na meczu aż tyle głośnych, żużlowych nazwisk – Harris, Holta, Bajerski, bracia Gomólscy, Masters, Baliński, Skórnicki, Bernard Jąder i młode strzelby, czyli najzdolniejsi żużlowcy młodego pokolenia – Wiktor Przyjemski, Damian Ratajczak, Francis Gusts.

  Reklama

  „Magazyn Żużel” też tam był i dzięki temu, możemy przedstawić Państwu obszerną galerię z derbowej bitwy o punkty.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...