Strona główna Aktualności Robert Lambert: czy pogrąży swój poprzedni klub?

Robert Lambert: czy pogrąży swój poprzedni klub?

-

Reklama

W piątkowy wieczór Motor Lublin podejmie na własnym stadionie ROW Rybnik. Szczególną uwagę kibiców przyciągnie zapewne Robert Lambert, który wraca na stare śmieci.

Przed sezonem 2020 w Lublinie grzecznie podziękowano młodemu Brytyjczykowi. Kierownictwo zespołu nie było w stanie zapewnić mu dużej liczby startów. Sam Lambert natomiast nie godził się na to, aby ponownie męczyć się w Lublinie na pozycji rezerwowego.

Obecnie 22-letni zawodnik w zespole ROW-u Rybnik podobnie jak w lubelskiej drużynie występuje pod numerami 8 i 16. Jednak różnica jest taka, że teraz Lambert jest gwiazdą, a w Lublinie był jednym z wielu.

Robert Lambert
Robert Lambert – w ubiegłym roku jeden z wielu w Lublinie, dzisiaj gwiazda w Rybniku (fot. Magazyn Żużel)

W sezonie 2020 w trzech spotkaniach Brytyjczyk wywalczył 33 punkty. Jego średnia wynosi 2 pkt/bieg i daje mu 11. miejsce w rankingu. Lambert jest szczególnie skuteczny na własnym torze, ale również w Lublinie może dobrze zapunktować, bo jeździł na tym obiekcie przez 3 lata.

Czytaj więcej  "Siedmiu wspaniałych" Magazynu Żużel (VIDEO)

Wartym podkreślenia jest fakt, że Lambert wyciąga wnioski ze złych spotkań. Poprzedni rok był dla niego pierwszym w PGE Ekstralidze i jednocześnie okazał się dla Brytyjczyka zderzeniem ze ścianą. Teraz jest zupełnie inaczej i nie zdziwimy się jeśli po sezonie ustawi się kolejka chętnych, aby ściągnąć do swojej drużyny 22-letniego żużlowca.

Już za kilka godzin Lambert będzie miał okazję udowodnić swoją wartość. Spotkanie Motor Lublin kontra ROW Rybnik rozpoczyna się o godzinie 18. Transmisja w Eleven Sports.

W awizowanym składzie Lamberta wprawdzie nie ma, ale można się go spodziewać na pozycji rezerwowego.

Awizowane składy:

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Jakub Jamróg
11. Jarosław Hampel
12. Matej Žagar
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow

PGG ROW Rybnik:
1. Václav Milík
2. Adrian Miedziński
3. Andrzej Lebiediew
4. Siergiej Łogaczow
5. Kacper Woryna
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Musisz przeczytać

ROW vs GKM: trener Kędziora ciągnie za uszy słabeuszy

Jeśli rybniczanie mieli nadzieję, że przyczepna nawierzchnia toru załatwi za nich sprawę i MrGarden GKM Grudziądz przed meczem uklęknie ze strachu, to się zawiedli....