Strona główna Aktualności Anglicy idą w ślady Szwedów i Duńczyków. COVID nie może przecież zabić...

Anglicy idą w ślady Szwedów i Duńczyków. COVID nie może przecież zabić żużla!

-

– Jeśli Szwecja i Dania ogłosiły, że liga wystartuje, to u nas tym bardziej musimy zebrać się i pojedziemy – mówi Alun Rossiter, menadżer angielskiego Swindon.

Reklama

Drużyny występujące w lidze szwedzkiej skompletowały składy. Co prawda, nie wszystkie zespoły zapięły temat na ostatni guzik i kilka drużyn jeszcze pracuje, powoli kończąc kompletowanie kadry. Władze duńskiej ligi również ogłosiły, że rozgrywki wystartują w 2021.

– Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, czyli pandemia hamuje decyzje, ale nie możemy zawiesić rozgrywek na dłuższy czas, gdyż ich nie odbudujemy – mówi o zagrożeniu i przestrzega Rossiter.

Reklama

Zawodnicy są gotowi przystąpić do rywalizacji w Anglii, tylko czekają na zielone światło. Sytuacja jednak nie jest klarowna. Pojawiają się znaki zapytania i to nie tylko związane z pandemią.

Czytaj więcej  Pedersen vs Hancock: kiedyś się pobili, teraz mówią jednym głosem

Brytyjczycy są zaniepokojeni sygnałami napływającymi z Polski, gdyż władze PGE Ekstraligi i niższych klas rozgrywkowych proponują, by żużlowcy ścigali się maksymalnie w dwóch ligach. I właśnie z tym może być kłopot, ponieważ wielu żużlowców ma już podpisane umowy w Polsce i Szwecji. Niektórzy dogadali się w lidze duńskiej, część zawodników jest po słowie w lidze angielskiej.

Czytaj więcej  SENSACJA! Marek Cieślak rzucił papierami?

Co zrobi Jason Doyle, który przymierza się do ścigania w Swindon, Vastervik i Unii Leszno? Australijczycy Rohan Tungate, Brady Kurtz, Jack Holder, Jaimon Lidsey oraz Nicki Pedersen, Robert Lambert, Dan Bewley, Peter Kildemand, Niels K. Iversen, Nicolai Klindt również dostali propozycję startów w więcej, niż dwóch ligach. Menadżer angielskiego Belle Vue Manchester Mark Lemon nawet nie wyobraża sobie, żeby nie mógł współpracować ze swoimi rodakami i nie mógł skorzystać z usług Kurtza i Lidseya.

– Jesteśmy dobrej myśli i wierzę, że najgorsze minęło – mówi Mark Lemon, czekając jak większość decydentów w ligowych zespołach, na szczepionkę przeciwko Covid-19.

Władze British Elite League wstępnie zapowiedziały, że z początkiem wiosny liga na wyspach wystartuje.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...