Strona główna Aktualności Emil puka do drzwi Kowalskiego

Emil puka do drzwi Kowalskiego

-

Za chwilę zacznie się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza świata, galopuje liga i Emil Sajfutdinow ma nad czym myśleć po stracie miejsca w stajni czołowego tunera silników żużlowych Ashleya Hollowaya. Sytuacja Rosjanina nie należy do łatwych, ale żużlowiec nie traci nadziei. Szuka rozwiązania, by znów dysponować topowym sprzętem.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Sajfutdinow i jego team sondowali szanse powrotu do współpracy z Ryszardem Kowalskim. Na razie nie ma decyzji, ani jakiejkolwiek odpowiedzi z warsztatu RK Team w Cierpicach koło Torunia. Może więc jest szansa? Sprawa rozstrzygnie się na dniach – może jeszcze w tym tygodniu lub w następnym.

Czytaj więcej  Motor podąża śladami Unii... Na podium?

Emil Sajfutdinow szuka nowych silników (fot. Magazyn Żużel)

Sajfutdinow w niedzielnym meczu w Gorzowie jeździł na silniku GM i na tym wiedza obserwatorów się kończy. Żużlowiec unika rozmów o sprzęcie, tym bardziej o zakończonej współpracy z Hollowayem. Na silniku, który zawodnik Unii, używał na Jancarzu nie było logo tunera. Na silniku znajdowała się fabryczna pokrywa bez tzw. śladu tuningu.

Sajfutdinow zanim trafił do Hollowaya współpracował z Kowalskim. Specjalista od silników z Cierpic zerwał współpracę, gdy dowiedział się, że team żużlowca podobno zdradził tajemnice warsztatowej kuchni Kowalskiego innemu mechanikowi od silników. Być może czas goi rany i dla Sajfutdinowa drzwi warsztatu w Cierpicach zostaną uchylone. Zobaczymy, czy w tym przypadku faktycznie czas jest najlepszym lekarzem.

Reklama

Jak na razie pozostaje mu bardziej zaufać Peterowi Johnsowi, brytyjskiemu specjaliście od przygotowania jednostek napędowych, który jednak w ostatnim czasie nie notował spektakularnych sukcesów, pozostając w cieniu Kowalskiego i Hollowaya.

Sajfutdinow w dwóch ostatnich występach ligowych zdobył w sumie 12 punktów. Niewiele jak na lidera zespołu, który broni mistrzowskiego tytułu.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...