Strona główna Aktualności Emil Sajfutdinow powiedział wprost, co myśli o szczepionce na Covid-19

Emil Sajfutdinow powiedział wprost, co myśli o szczepionce na Covid-19

-

Emil Sajfutdinow podsumował ubiegły sezon i przygotowuje się do nowego. W mediach społecznościowych Unii Leszno mówił nie tylko o planach, ale też o marzeniach.

– Sezon 2020 był inny niż wszystkie dotychczasowe, w których brałem udział. Raz kibice byli obecni na trybunach i mogli nas dopingować, z kolei za kilka dni stadiony musiały być puste – opowiada Emil Sajfutdinow. – Najbardziej w pamięci zapadł mi moment finału PGE Ekstraligi, w Gorzowie ponad połowa stadionu zapełniona na trybunach, dwie drużyny walczą o tytuł mistrza Polski, następnie mija kilka godzin i tylko garstka kibiców zasiada na stadionie im. Alfreda Smoczyka, a wszystko spowodowane obostrzeniami. Było to naprawdę dziwne. Mam nadzieję, że w tym zbliżającym się sezonie wrócimy do normalności.

Czytaj więcej  Marcus Birkemose w przyszłym roku pojedzie w Stali Gorzów?

Czy lider leszczyńskich Byków zaszczepi się przeciwko Covid-19? Sajfutdinow nie ma wątpliwości i także apeluje do kibiców.

Emil Sajfutdinow podsumował ubiegły sezon i przygotowuje się do nowego (fot. Magazyn Żużel)

– Wszyscy widzimy, jak obecnie wygląda sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie i w Polsce. Ludzie muszą walczyć o swój byt, o przetrwanie swoich firm czy przedsiębiorstw. Naprawdę jest to ciężki moment dla każdego. Wydaje mi się, że szczepionka zwalczająca COVID-19 może skutecznie dać nam powrót do normalności. Mam nadzieję, że jeżeli za 2 lub 3 miesiące zaszczepionych będzie coraz więcej osób, to sezon żużlowy rozpocznie się zgodnie z kalendarzem. Musimy wrócić do normalności, o której wspominałem wcześniej, musimy być wszyscy odpowiedzialni – apeluje Sajfutdinow.

Czytaj więcej  Kalkulatory w ruch. Kto w play off?

Rosjanin przygotowuje się do rozgrywek. Treningi przebiegają zgodnie z planem, mimo że obostrzenia nie ułatwiają treningów. Żużlowiec czeka co dalej – czy będzie możliwość wyjechać do Hiszpanii, gdzie Unia Leszno co roku w lutym trenuje na motocrossie.

Reklama

-Jeżeli chodzi o moje przygotowania do sezonu to postawiłem na sprawdzony program treningowy i trenuję indywidualnie. Czekamy również na rozwój wypadków, co do wyjazdu na obóz motocrossowy, ale tutaj jesteśmy cały czas uzależnieni od pandemicznych obostrzeń. Z upływem czasu mam nadzieję, że koronawirus odpuści i nastanie dla nas wszystkich lepszy czas – kończy reprezentant drużynowego mistrza Polski z Leszna.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...