More
  Strona głównaAktualnościFalubaz sprowadza Motor na ziemię. Na chwilę czy na dłużej?

  Falubaz sprowadza Motor na ziemię. Na chwilę czy na dłużej?

  -

  W Zielonej Górze mieliśmy oglądać zacięty mecz, ale zawodnicy gospodarzy na to nie pozwolili. Falubaz wykorzystał gorszy dzień Motoru Lublin i pewnie zwyciężył 52:38.

  Reklama

  Od początku spotkania było widać, że goście z Lublina będą mieć kłopot, aby wywieźć z Zielonej Góry korzystny wynik. W pierwszej serii startów zawodziły ich motocykle oraz wyjścia spod taśmy. Falubaz natomiast jechał swój koncert i po 4 biegach prowadził już 17:7.

  Czytaj więcej  Andrzej Huszcza: Falubaz forever

  W dalszej części meczu gospodarze nie tracili nic ze swojej przewagi, a chwilami również skutecznie ją powiększali. Klasą samą dla siebie był Martin Vaculik, który wywalczył komplet punktów. Przy nazwiskach żużlowców Falubazu w przeciwieństwie do gości z Lublina rzadko notowaliśmy zerówki.

  Falubaz sprowadził Motor na ziemię (fot. Speedway Ekstraliga/Łukasz Forysiak)

  W ekipie gości ewidentnie brakowało punktów Jarosława Hampela, który zdobył w piątkowy wieczór zaledwie dwa oczka. Więcej można było się spodziewać po Mikkelu Michelsenie, który zakończył spotkanie z kiepskim dorobkiem punktowym oraz żółtą kartką na koncie, którą otrzymał po trzecim wyścigu za wysoko uniesioną prawą nogę podczas jazdy.

  Zielonogórzanie już przed biegami nominowanymi zapewnili sobie zwycięstwo, bo prowadzili 47:31. W ostatnich wyścigach dnia Lublinianie wypadli przyzwoicie i ostatecznie mecz nie skończył się pogromem.

  Czytaj więcej  W prima aprilis zadebiutował w Motorze Lublin

  Trzeba przyznać, że trener Żyto ostatnio przygotowuje tor w Zielonej Górze w taki sposób, że większość zawodników Falubazu czuje się na nim świetnie. Co prawda za wielu mijanek nie oglądamy, ale trener robi wszystko, aby tor służył jego drużynie. Falubaz coraz mocniej aspiruje do udziału w fazie play-off, a Motor Lublin został przez ekipę z „Grodu Bachusa” sprowadzony na ziemię.

  W Zielonej Górze ostatecznie solidny wynik punktowy zaliczył Paweł Miesiąc, więc ciekawi jesteśmy, jak menadżer Motoru zestawi skład na najbliższy mecz ligowy ze Spartą Wrocław.

  RM Solar Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin 52:38

  RM Solar Falubaz Zielona Góra

  9. Antonio Lindbaeck – 3+1 (2*,1,0,0)

  10. Martin Vaculik – 15 (3,3,3,3,3)

  11. Piotr Protasiewicz – 10+1 (3,1*,3,2,1)

  12. Michael Jepsen Jensen – 6+1 (2*,2,0,2,0)

  13. Patryk Dudek – 10+2 (3,3,1*,2*,1)

  14. Damian Pawliczak – 3 (1,-,2)

  15. Norbert Krakowiak – 4+1 (2,1,1*)

  16. Mateusz Tonder – 1 (1)

  Motor Lublin

  1. Paweł Miesiąc – 6+1 (1,0,-,3,2*)

  2. Grigorij Łaguta – 9+1 (0,2,1*,3,3)

  3. Matej Zagar – 11 (d,3,3,2,1,2)

  4. Jarosław Hampel – 2 (2,0,0,-)

  5. Mikkel Michelsen – 6 (1,2,2,1,0,0)

  6. Wiktor Lampart – 1+1 (d,0,1*)

  7. Wiktor Trofimow jr – 3 (3,0,0)

  8. Oskar Bober – 0 ()

  fot. Speedway Ekstraliga/Łukasz Forysiak

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...