Strona główna Aktualności Falubaz zaplanował maraton

Falubaz zaplanował maraton

-

Za oknem zrobiło się zimowo, co jednak nie przeszkadza żużlowcom w przygotowaniach do nowego sezonu. Zawodnicy RM Solar Falubazu Zielona Góra ćwiczą w sali gimnastycznej i na siłowni, ich sprawność i zwinność sprawdza i poprawia m. in. specjalista od akrobatyki sportowej. Tymczasem trener Piotr Żyto dopina terminy sparingowych meczów. Zielonogórzanie w ramach przygotowań do ligi planują prawdziwy maraton spotkań kontrolnych.

Reklama

-Z drużynami, z którymi zmierzymy się w sparingach skontaktowaliśmy się jak tylko pojawił się terminarz ligowych rozgrywek. Szybko ustaliliśmy daty, doszliśmy do porozumienia. 20 i 21 marca spotkamy się sparingowo z aktualnymi mistrzami Polski, czyli drużyną z Leszna. Nie mamy jeszcze sprecyzowanego, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie, a gdzie rewanż – powiedział w rozmowie dla falubaz.com Piotr Żyto, trener zielonogórskiego zespołu.

Pierwszym sparingpartnerem Falubazu będzie Unia Leszno (fot. Magazyn Żużel)

-24 i 25 marca zmierzymy się z drużyną z Wrocławia. Tu wiemy już, że pierwsze spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim, a dzień później spotkamy się przy W69. Na koniec tego przedsezonowego maratonu pojedziemy z pierwszoligowym Orłem Łódź. Te dwa mecze odbędą się w dniach 27 i 28 marca. Tego rywala dobraliśmy pod kątem inauguracyjnego meczu w Toruniu. Obiekt w Łodzi jest podobny do MotoAreny i chcemy sobie tam pojeździć. Wszystko oczywiście realizowane zostanie jeśli tylko pozwoli nam na to sytuacja sanitarna w Polsce.

Czytaj więcej  Niestety COVID rządzi ligą

Falubaz pierwszy mecz o ligowe punkty rozegra 4 kwietnia w Toruniu. Wcześniej zielonogórzanie planują odbyć zimowe zgrupowanie. Prawdopodobnie odbędzie się w lutym pod warunkiem, że pozwoli na wyjazd i pobyt w górach sytuacja związana z pandemią.

Plan sparingów z udziałem RM SOLAR Falubazu Zielona Góra:

20-21.03.2021 vs FOGO Unia Leszno

24.03.2021 Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

25.03.2021 Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław

27-28.03.2021 vs Orzeł Łódź

Reklama

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...