Strona główna Ekstraliga Janusz Kołodziej i Martin Vaculik, czyli wytatuowana przyjaźń

Janusz Kołodziej i Martin Vaculik, czyli wytatuowana przyjaźń

-

Żużlowcy często ostro rywalizują ze sobą na torze. Później po zakończonych wyścigach ci sami zawodnicy potrafią być jednak najlepszymi przyjaciółmi. Świetnym tego przykładem są Janusz Kołodziej i Martin Vaculik. Słowak ma nawet wytatuowaną sylwetkę Kołodzieja na swoim przedramieniu.

Reklama

– Martin wielokrotnie pokazywał mi swój tatuaż. Jesteśmy na nim przedstawieni razem, gdy przybijamy sobie żółwika po jednym z biegów w lidze szwedzkiej w barwach Lejonen Gislaved. Wygraliśmy wówczas 5:1 i walczyliśmy o mistrzostwo Szwecji, które ostatecznie udało się zdobyć. Tatuaż Martina bardzo odzwierciedla nasze prawdziwe sylwetki na motocyklach – powiedział dla Eleven Sports Janusz Kołodziej po meczu Falubazu Zielona Góra z Unią Leszno.

Martin Vaculik
Martin Vaculik z charakterystycznym tatuażem na ręce (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Przyjaźń Martina Vaculika i Janusza Kołodzieja trwa już dłuższy czas. Obaj żużlowcy dobrze poznali się w 2012 roku, gdy razem jeździli w Unii Tarnów. Wówczas byli ważnymi ogniwami w zespole, który sięgnął po drużynowe mistrzostwo Polski.

Czytaj więcej  Janusz Kołodziej: "Z Protasiewiczem mam stare porachunki"

W tym sezonie w spotkaniach Falubazu z Unią Vaculik i Kołodziej stanęli po przeciwnych stronach barykady. Obaj walczyli m.in. w ubiegłą niedzielę w wyścigu czternastym, gdzie górą okazał się Kołodziej.

Czytaj więcej  Martin Vaculik po słowie z prezesem

– Martin gonił mnie przez cały wyścig. Musiałem zacząć pilnować krawężnika, bo bałem się, że Martin wjedzie mi pod łokieć. Całe szczęście udało mi się dowieźć zwycięstwo do mety – relacjonował swój wyścig Janusz Kołodziej na antenie Eleven Sports.

Po biegu obaj panowie podziękowali sobie za walkę. To w żużlu jest bardzo ważne, aby zawodnicy darzyli się wzajemnym szacunkiem. Tatuaż Martina Vaculika jest wyrazem koleżeństwa, ale jednocześnie pokazuje uznanie dla utytułowanego zawodnika, jakim jest Janusz Kołodziej.

Reklama


Musisz przeczytać

Anioł w naszym studiu

Przemysław Piasecki, kierownik startu z Unii Leszno nazwał go „najlepiej startującym zawodnikiem w Polsce”. Jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, ale dzisiaj nie jest Bykiem, lecz......

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN