More
  Strona głównaAktualnościNicki Pedersen chce uniknąć dyskwalifikacji i pisze odwołanie

  Nicki Pedersen chce uniknąć dyskwalifikacji i pisze odwołanie

  -

  Nicki Pedersen narozrabiał i dostał karę, która może mieć duże konsekwencje. Trzykrotny mistrz świata za niesportowe zachowanie w zawodach ligi duńskiej został zdyskwalifikowany na pół roku. SZOK!

  Reklama

  Decyzja władz duńskiego speedwaya wywołała szok głównie w GKM Grudziądz i wśród jego kibiców, gdzie były mistrz świata był liderem zespołu. Teraz zabraknie go w decydujących meczach sezonu. Duńska federacja motocyklowa cofnęła Pedersenowi zgodę na starty w polskiej lidze, o czym powiadomiła Polski Związek Motorowy i Główną Komisję Sportu Żużlowego w oficjalnym piśmie. Pedersen i jego prawnik rozmawiają z działaczami Związku w Danii. Będą się odwoływać i prosić o skrócenie kary. Sankcje dyscyplinarne nałożone na 44-letniego Duńczyka obowiązują od 5 lipca 2021 r. do 5 stycznia 2022 r.

  Czytaj więcej  SEC: a jednak Bydgoszcz lepsza od Torunia! I to o niebo!
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Trzykrotny mistrz świata za niesportowe zachowanie w zawodach ligi duńskiej został zdyskwalifikowany na pół roku

  Pedersen nie wypowiada się o sprawie, tylko odsyła do swojego prawnika. Duńskie media informują, że Pedersen został ukarany za niesportowe zachowanie podczas meczu ligi duńskiej 2 czerwca w Holsted. Żużlowiec został wykluczony aż w trzech biegach oraz wielokrotnie podchodził do wieżyczki sędziowskiej bez pozwolenia. Raz udało mu się wejść do pomieszczenia, w którym znajdował się arbiter.

  Czytaj więcej  Pytania do Barona

  GKM nie komentuje sprawy, ani nie wymusza presji na żużlowcu, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że dyskwalifikacja Pedersena może mieć duże konsekwencje, włącznie z degradacją grudziądzkiego zespołu do 1.ligi. Pedersen jest najlepiej punktującym zawodnikiem GKM. Jego brak może oznaczać dla GKM koniec marzeń o utrzymaniu się w ekstralidze.

  W piątek (9 lipca) grudziądzan czeka zaległy mecz z eWinner Apatorem Toruń. Wynik derbów może mieć kluczowe znaczenie w walce o utrzymanie, gdyż obie ekipy są zagrożone degradacją.

  Pedersen ma ważny kontrakt z grudziądzkim klubem również w 2022 roku. Dlatego, jeszcze bardziej powinno zależeć mu, by wyprostować sprawę i pomóc GKM na finiszu rozgrywek.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...