Nowi wypadli blado

22:39, 11.04.2021 Aktualizacja: 15:41, 20.04.2022
Skomentuj
reo

Eltrox Włókniarz zimą postraszył transferami i próbował jeszcze do połowy inauguracyjnego meczu. Później było już tylko gorzej. Z kolei, Fogo Unia Leszno po porażce z Moje Bermudy Stalą Gorzów, szybko się odbudowała. Biało - niebiescy z Leszna w hicie drugiej kolejki pokonali częstochowian 49:41.

Drużynowy mistrz Polski przegrywał 8 punktami, ale przed biegami nominowanymi prowadził 6 punktami. Z trójki nowych w częstochowskim zespole najlepiej wypadł Duńczyk Jonas Jeppesen. Słabo wypadli Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Dwaj juniorzy zdobyli tyle samo punktów co trójka seniorów - "Smyk", Woryna, Jeppesen. Nowi wypadli słabo.

Drużynowy mistrz Polski przegrywał 8 punktami, ale przed biegami nominowanymi prowadził 6 punktami (fot. PGE Ekstraliga/Grzegorz Misiak)

Biało - niebiescy w pięciu zawodników ograli przeciwnika, chociaż do połowy meczu kapitan Byków Piotr Pawlicki, jakby ciągnął swój zespół na dno. "Piter" przebudził się w decydującym momencie. Doszło do sytuacji, że trener Piotr Baron miał kłopoty bogactwa przy obsadzie biegów nominowanych. W odstawkę poszedł Sajfutdinow.

- Sportowo jestem bardzo zły. Nie jestem tak szybki, jakbym sobie życzył. Mam nadzieję, że w końcu coś znajdę i będę cieszył się ze swojej jazdy - podsumował Emil Sajfutdinow.

Włókniarz przegrał i czuje, to co Unia tydzień temu. Boli porażka w pierwszym meczu na swoim torze. Na więcej liczyli na pewno Woryna, Smektała, Lindgren i przede wszystkim trener Piotr Świderski i prezes Michał Świącik. Leszczynianie podnieśli głowy i dzisiaj są w zupełnie innych nastrojach, niż przed tygodniem. Maja o czym myśleć trener Świderski i jego podopieczni. Na szczęście, to dopiero pierwszy mecz i początek ligi.

- Pamiętajcie, że Włókniarz ma pierwszy mecz i ciężko się ogarnąć. My coś o tym wiemy, bo tydzień temu przegraliśmy u siebie - pocieszał przeciwnika Janusz Kołodziej na antenie TV nSport+.

- A jeszcze jak przyjeżdża mistrz Polski, to jest ciężko. Było mega ciężko, nie udało się - potwierdza Kacper Woryna.