More
  Strona głównaAktualnościPatryk Dudek nie wystarczył

  Patryk Dudek nie wystarczył

  -

  Derby Ziemi Lubuskiej rozpoczęły się wspaniale dla Falubazu Zielona Góra. Jednak im dalej w las, tym gorzej. Tylko Patryk Dudek sprostał oczekiwaniom kibiców. Stal Gorzów pokonała gospodarzy 50:40 i przedłużyła swoją serię meczów bez porażki.

  Sytuacja po pierwszych pięciu wyścigach nie zapowiadała dla Falubazu Zielona Góra niczego złego. Gospodarze prowadzili 20:10, a Patryk Dudek pokonał w jednym z biegów Bartosza Zmarzlika. Warto również zwrócić uwagę na świetny występ Nila Tuffta, młodzieżowca Falubazu Zielona Góra. Chyba nikt się nie spodziewał, że zawodnik urodzony w Wielkiej Brytanii będzie niepokonany po czterech biegach.

  Falubaz jednak stopniowo był sprowadzany na ziemię. W ekipie gorzowskiej w ruch poszły roszady taktyczne. W przedziale od szóstego do jedenastego wyścigu goście wygrali rywalizację z Falubazem aż 27:9. Gorzowianie w konkretny sposób wypunktowali przeciwnika, nie oddając prowadzenia do końca meczu.

  Stal pokonała Falubaz 50:40 i przedłużyła swoją serię meczów bez porażki.(fot. PGE Ekstraliga/Łukasz Forysiak)

  W przerwie po dziesiątej gonitwie kibice Falubazu odpalili tuż obok stadionu fajerwerki, a na torze to goście z Gorzowa pokazali prawdziwe petardy. Zmarzlik po przegranej z Dudkiem był już nie do ugryzienia i do spółki z Andersem Thomsenem poprowadził Stal Gorzów do zwycięstwa 50:40.

  Goście wygrali spotkanie, mimo że w pojedynku formacji juniorskich przegrali z zielonogórzanami 2:8. Z drugiej strony Falubaz nie miał zbyt wielu atutów wśród seniorów. Patryk Dudek w sześciu startach wywalczył 16 punktów i był to jedyny pozytyw dla trenera Piotra Żyto. Trudno wygrać spotkanie, gdy liderzy pokroju Piotra Protasiewicza i Mateja Zagara zdobywają łącznie cztery punkty i trzy bonusy.

  W czternastym biegu Piotr Żyto zaskoczył i posłał w bój rezerwowego Jana Kvecha. Czech spisał się przyzwoicie, wyprzedził na dystansie Szymona Woźniaka. Można pokusić się o stwierdzenie, że zostawił po sobie lepsze wrażenie niż Zagar i Protasiewicz.

  Reklama

  Falubaz przegrał drugi mecz z rzędu na własnym torze i sztab szkoleniowy ma o czym myśleć. Po raz kolejny zawiódł doświadczony Piotr Protasiewicz. Stal Gorzów ma natomiast po swojej stronie sporo armat. Najważniejszą z nich jest Bartosz Zmarzlik, który w tym sezonie pojechał w 21 wyścigach i przegrał z rywalami tylko dwa razy. Gorzowianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i z kompletem ośmiu punktów przewodzą ligowej tabeli.

  Punktacja meczu:

  Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – 40 pkt.

  9. Piotr Protasiewicz – 1+1 (0,1*,0,0,-)

  10. Max Fricke – 7 (3,2,1,1,0)

  11. Patryk Dudek – 16 (3,3,2,3,3,2)

  12. Damian Pawliczak – 4 (2,1,0,1)

  13. Matej Zagar – 3+1 (1*,1,1,0,-)

  14. Nile Tufft – 4+2 (2*,2*,0)

  15. Fabian Ragus – 4 (3,0,1)

  16. Jan Kvech – 1 (1)

  Moje Bermudy Stal Gorzów – 50 pkt.

  1. Szymon Woźniak – 9+2 (2,2*,2*,3,0)

  2. Anders Thomsen – 12 (0,3,3,3,2,1)

  3. Martin Vaculik – 7+3 (1*,0,2*,2*,2)

  4. Rafał Karczmarz – 3+1 (1,-,-,2*)

  5. Bartosz Zmarzlik – 17 (3,2,3,3,3,3)

  6. Wiktor Jasiński – 1 (w,0,0,1)

  7. Kamil Pytlewski – 1 (1,-,0)

  8. Marcus Birkemose – ns

  fot. PGE Ekstraliga/Łukasz Forysiak

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...