Strona główna Aktualności Patryk Dudek z Falubazem w „Głodówce”

Patryk Dudek z Falubazem w „Głodówce”

-

Przygotowania Stelmet Falubazu Zielona Góra do nowego sezonu przebiegają zgodnie z planem. Trzech juniorów (Wojtek Pilarski, Jakub Osyczka, Fabian Ragus) oraz Damian Pawliczak i Mateusz Tonder trenują w Bukowinie Tatrzańskiej. Gościnnie ćwiczą z nimi Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Kacper Gomólski i Adam Skórnicki. Wszyscy mieszkają razem w “Głodówce”.

Zielonogórski klub cały czas monitoruje przygotowania swoich zawodników do rozgrywek, gdyż nie wszyscy przebywają w Polsce – większość zawodników Falubazu wybrała indywidualny tok przygotowań.

– Rohan Tungate był w Austrii na nartach, a teraz poleciał do Australii, żeby ścigać się w zawodach organizowanych przez Darcy’ego Warda. Max Fricke też szykuje się do startów, tyle że w Andorze. Jan Kvech z kolei był już na jednym obozie z Marketą Praga, a w lutym będzie startował w lidze francuskiej, gdzie podpisał kontrakt – informuje za pośrednictwem platformy internetowej Głównej Komisji Sportu Żużlowego (polskizuzel.pl) trener Stelmet Falubazu Piotr Żyto.

Czytaj więcej  Robert Lambert nie dał sobie wyrwać mistrzostwa Europy

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Przygotowania Stelmet Falubazu Zielona Góra do nowego sezonu przebiegają zgodnie z planem

Szkoleniowiec zielonogórskiego pierwszoligowca spotka się z wszystkim swoimi podopiecznymi 23 lutego na krótkim zgrupowaniu w Świnoujściu.

– To jest ten sam ośrodek, w którym byliśmy rok i dwa lata temu. Tam są znakomite warunki do pracy i odnowy. Na miejscu jest SPA, basen i masaże. Jedziemy tam na pięć dni i wszystko mamy dokładnie rozpisane. To będzie pracowite zgrupowanie – zapowiada Piotr Żyto.

Reklama

W marcu drużyna grodu Bachusa planuje treningi na torze żużlowym. Oprócz treningów odbędą się sparingi z udziałem drużyny z W69. 26 i 27 marca Falubaz zmierzy się z Moje Bermudy Stalą Gorzów, 30 i 31 marca z Fogo Unią Leszno, 3 kwietnia ze szwedzką Vargarną, 5 i 6 kwietnia z Arged Malesą Ostrów.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...