More
  Strona głównaAktualnościPiotr Pawlicki: marzy o udziale w SGP, a czas ucieka

  Piotr Pawlicki: marzy o udziale w SGP, a czas ucieka

  -

  – Ja swoich marzeń nie porzuciłem – mówi Piotr Pawlicki, żużlowiec Fogo Unii Leszno o sportowych wyzwaniach, planach i marzeniach. W przyszłym roku nie zobaczymy go w żużlowej elicie, gdyż karty w Speedway Grand Prix zostały rozdane. Może jakaś „dzika karta”, ale to nic pewnego.

  Kapitan Unii Leszno ma 26 lat i znajduje się w najlepszym wieku, by zdobywać żużlowe salony. Tymczasem nie ma go w SGP i reprezentacji Polski. Pozostała mu liga i tutaj nie zawodzi. Trzy tytuły drużynowego mistrza Polski z rzędu z jego dużym udziałem robią wrażenie. W tym sezonie jego zespół zmierza po kolejny tytuł mistrzowski, ale czy to wystarczy i zadowala żużlowca pochodzącego z Zaborowa?

  -Ja swoich marzeń nie porzuciłem – mówi Piotr Pawlicki (fot. Magazyn Żużel)

  – Każdy sportowiec chce osiągnąć jak najwięcej. Ja również nie rezygnuję, nie porzucam myśli o wynikach, które zadowolą mnie i kibiców – odpowiada trochę dyplomatycznie „Piter”.

  Nowy trener, nowa karta?

  Pawlicki ostatni raz w Grand Prix IMŚ startował w 2017 roku. I słuch po nim zaginął w żużlowej elicie. Po drodze miał zakręty związane z reprezentacją Polski.

  Czytaj więcej  Piotr Pawlicki i koledzy mają zamknięte drzwi do Grand Prix IMŚ
  Czytaj więcej  Kadra Polski po sezonie bez Marka Cieślaka

  Prawdopodobnie wróci do niej w następnym roku, gdy stery w kadrze narodowej przejmie nowy selekcjoner – Rafał Dobrucki. Przejście na emeryturę Marka Cieślaka sprawi i będzie okazją, że Dobrucki wyczyści kartę kapitana Unii i u nowego selekcjonera zacznie ją zapisywać na nowo.

  Pawlicki w SGP zaliczył dwa pełne sezony. W 2016 roku zajął 6 miejsce i był to jego najlepszy wynik w walce o indywidualne mistrzostwo świata. Wcześniej regularnie występował w reprezentacji kraju.

  Czytaj więcej  Piotr Pawlicki: "Mam trudny okres w karierze"

  Dzisiaj nawet nie jest kandydatem do reprezentowania ojczyzny w Speedway of Nations. Może gdyby istniał jeszcze Drużynowy Puchar Świata, gdzie zespół składał się z 5 zawodników (w SoN tylko 3), to szanse Pawlickiego byłyby większe. Ale u Cieślaka w ostatnich sezonach i tak nie był tzw. pierwszym wyborem.

  „Piter” dwa lata temu sięgnął po złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski. W ekstralidze aktualnie zajmuje 16 miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników. jest pod tym względem drugim zawodnikiem (lepszy jest E.Sajfutdinow) leszczyńskich Byków. Pawlicki zmagania SGP może śledzić z trybun lub przed telewizorem. W lidze czeka go w niedziele start w półfinale. Mistrz Polski wybiera się na mecz do Zielonej Góry.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...