Strona główna Aktualności Piotr Rusiecki celuje w "szóstkę"

Piotr Rusiecki celuje w “szóstkę”

-

Boso, ale w ostrogach rozpoczęli sezon żużlowcy mistrza Polski. Mimo małych perturbacji finansowych (czy chwilowych, to się okaże?) przed startem ligi, rozpoczęli rozgrywki w wielki stylu. Fogo Unia Leszno najpierw pokonała na wyjeździe Moje Bermudy Stal Gorzów, by osiem dni później odprawić z kwitkiem Betard Spartę Wrocław.

To nie przypadek, że leszczynianie zainkasowali punkty, muszą być dobrze przygotowani. Przecież gorzowianie przed startem ligi prężyli muskuły. Po przedłużeniu umów z zawodnikami i sprowadzeniu Nielsa Kristiana Iversena mają być znacząca siłą w PGE Ekstralidze. Jeszcze więcej od swojej drużyny oczekują właściciele Betard Sparty Wrocław. Tymczasem, leszczynianie po jednej i drugiej ekipie przejechali się niczym Pendolino.

Piotr Rusiecki, współwłaściciel i prezes Fogo Unii Leszno, mówi otwarcie, czego oczekuje od swojej drużyny. Już nie 3,4, tylko 6! złotych medali DMP.

Piotr Rusiecki
Piotr Rusiecki chce sześciu mistrzostw pod rząd (fot. Magazyn Żużel)

W ślady złotej drużyny

– W ciągu ostatnich trzech lat powtórzyliśmy spektakularny sukces klubu z lat osiemdziesiątych, kiedy to Unia zdobywała DMP w okresie 1987 – 1989. Nikogo zatem nie zdziwi, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Kolejnym naszym celem będzie maksymalne zbliżenie się do triumfów leszczyńskiego żużla z epoki nieodżałowanych Józefa Olejniczaka i Alfreda Smoczyka.

Czytaj więcej  Wódz

– To właśnie za czasów Józefa Olejniczaka nasz klub sześć razy z rzędu zwyciężył w DMP – zapowiedział prezes Piotr Rusiecki w orędziu przed sezonem zamieszczonym w programie zawodów na meczu Fogo Unii z wrocławska Spartą.

– Naturalnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno będzie w tym roku obronić tytuł mistrzowski, a co dopiero marzyć o kolejnych. Czeka nas zatem dużo pracy i wyrzeczeń.

Rusiecki docenia klasę konkurentów i podkreśla że w najlepszej lidze świata nie ma słabych drużyn. Wszyscy dodatkowo mobilizują się na mecze z Unią, by pokonać mistrza. Uważa, że na sukces składa się wiele czynników. Nie wystarczy praca i zaangażowanie zawodników, inwestowanie w sprzęt, ale potrzeba również szczęścia i wsparcia kibiców.

Czytaj więcej  Piotr Rusiecki wbija szpilę ekspertom

– Jeśli tylko dopisze nam szczęście i damy z siebie wszystko (…) Unia Leszno nadal będzie nie tylko hydrą z odradzającymi się głowami, ale także fortecą nieznającą goryczy porażki – uważa sternik drużynowego mistrza Polski z Leszna.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...