More
  Strona głównaAktualnościWrócił do klubu, a kibice od razu przypomnieli mu co zrobił 20...

  Wrócił do klubu, a kibice od razu przypomnieli mu co zrobił 20 lat temu

  -

  Edward Jancarz, Zenon Plech, Jerzy Rembas, Piotr Świst, Bartosz Zmarzlik i wielu innych wspaniałych zawodników – wszyscy rozsławiali gorzowski żużel. Nie wszyscy jednak cieszą się takim samym szacunkiem i uznaniem kibiców Stali.

  Gdy gorzowski klub ogłosił powrót do pracy w macierzystym klubie Piotra Śwista zaczęło się dziać. Kibice żółto-niebieskich ze stowarzyszenia „Stalowcy” zabrali głos, wypominając wychowankowi i byłemu reprezentantowi transfer sprzed lat – do Falubazu Zielona Góra.

  Dziś nasz klub ogłosił informację, że do sztabu szkoleniowego Stali Gorzów dołącza Piotr Świst. Człowiek, który 20 lat temu opluł swój macierzysty klub odchodząc do odwiecznego rywala zza miedzy. Odejście Śwista wtedy dało się zrozumieć, ponieważ klub miał poważne problemy finansowe i zalegał z wypłatami dla zawodników. Sam zawodnik aspirował do dalszych startów w ekstralidze.

  Czytaj więcej  Mateusz Tudzież zaciska zęby i czyści głowę
  Zdjęcie z konta Stowarzyszenia Kibiców „Stalowcy” na Facebooku, jakie zamieścili przy wpisie- oświadczeniu na temat powrotu/zatrudnienia Piotra Śwista w macierzystym klubie

  Gdyby odejście było do Torunia, Wrocławia, Leszna czy Częstochowy… byśmy mogli to zaakceptować. Ale Falubaz? W dodatku bezmyślne słowa na prezentacji w nowym klubie „sto procent falubaz”. Ale oczywiście p. Świst twierdził, że to dla żartu, że nic takiego się nie stało, że ktoś go do tego namówił. Stało się. Bo kiedy my drżeliśmy o przetrwanie naszego klubu, ten z uśmiechem na twarzy zbijał piątki swoim „nowym kibicom”.

  Czytaj więcej  Robert Lambert nie dał sobie wyrwać mistrzostwa Europy

  Być może wyniki przemawiają za tym, że można go uznać za legendę. Ale ten haniebny czyn to przekreślił. Dla nas nigdy nie będziesz legendą!” – napisali w oświadczeniu kibice ze stowarzyszenia KS Stal Gorzów „Stalowcy”.

  Reklama

  Piotr Świst zastąpił Piotra Palucha w roli drugiego trenera Stali. Swoim doświadczeniem i żużlową wiedza będzie wspierał trenera Stanisława Chomskiego i pracował z młodzieżą. Świst w drużynie Stali ścigał się 16 sezonów, reprezentował barwy także Stali Rzeszów, Falubazu Zielona Góra, TŻ Lublin, Lokomotivu Daugavpils, Polonii Piła i Kaskady Równe.

   

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...