Strona główna Ekstraliga Piotr Żyto już ma skład Falubazu poukładany w głowie

Piotr Żyto już ma skład Falubazu poukładany w głowie

-

Rozmowa z Piotrem Żyto – trenerem Falubazu Zielona Góra

W Zielonej Górze pan zostaje. To wiemy. O co Falubaz powalczy za rok, też wiemy. W zasadzie prawie wszystko wiemy…

Reklama

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

Robimy w tej chwili wszystko, żeby ta przygoda Falubazu w I lidze, trwała tylko jeden sezon. Ten powrót ma być szybki i tyle. Wiadomo, jaki mamy cel na nowy sezon. To był wypadek przy pracy i trzeba się szybko pozbierać. Miejsce Falubazu Zielona Góra jest w Ekstralidze. Naprawdę nie leżymy z założonymi rękami, tylko czynimy wszystko, żeby kibice i sponsorzy, mieli powód do zadowolenia. Czynimy wielkie starania, pomimo kłód rzucanych nam przez niektórych i to nawet w Zielonej Górze. To mnie dziwi, ale trudno.

Kto powalczy o Ekstraligę dla Zielonej Góry?

Rozmawiamy z wieloma zawodnikami. Także z Ekstraligi. Ale w pierwszej kolejności, chcemy dojść z porozumienia z tymi, którzy startowali w Zielonej Górze w tym sezonie. Rozmawiamy z Matejem Zagarem, bo chcielibyśmy, żeby dalej u nas startował. Szansa jest, oczywiście. Myślę, że nawet duża.

Czytaj więcej  Po przegranej w Lesznie to on wziął winę na siebie

Czyli skład będzie oparty na Protasiewiczu i Zagarze?

Nie, nie tylko. Jeszcze jest przecież Max Fricke! I to jest dla mnie w tej chwili numer jeden na liście zawodników na przyszły sezon.

A może być oprzeć zespół na chłopakach z Zielonej Góry? Do tych, którzy są dorzucić Walaska i Zengotę?

(cisza). To nie jest takie proste, jak się mówi. W tym roku też mieliśmy drużynę, która jechała w większości chłopakami z Zielonej Góry i wychowankami. Skończyło się, tak jak się skończyło. Jak widać, nie zawsze jest to dobra recepta. Chyba nie zdało to egzaminu.

Ma pan już w głowie skład na następny sezon?

Mam. Mam skład, ale musimy wszystko podopinać, bo inne kluby też szukają zawodników i wzmocnień. To jest I liga i to są bardzo trudne rozmowy. Ja mam tylko nadzieję, że sprowadzimy tych, których chcemy mieć.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...