Strona główna Aktualności Piotr Żyto mówi szczerze: byłem załamany

Piotr Żyto mówi szczerze: byłem załamany

-

Reklama

Trener zielonogórskiego Falubazu dzisiaj obchodzi 58 urodziny. Drużyna zrobiła mu prezent, wygrywając z MrGarden GKM Grudziądz. Co ciekawe, Piotr Żyto sam sobie wybrał prezent i był z niego bardzo zadowolony.

– Byłem załamany po starcie piętnastego biegu – mówi szczerze Piotr Żyto, gdy na dwóch czołowych pozycjach znajdowali się dwaj zawodnicy gości. Na szczęście natychmiast nastąpił atak zielonogórzan. Para Patryk Dudek i Michael Jepsen Jensen odwrócili losy meczu i wprawili w euforie nie tylko zielonogórskich kibiców, ale również trenera. Żyto dostał prezent urodzinowy w postaci zwycięstwa i był bardzo zadowolony.

Czytaj więcej  Zielona Góra: wreszcie doczekaliśmy się jakichś emocji!

RM Solar Falubaz Zielona Góra w meczu z Grudziądzem przeżywał trudne chwile. Po porażce z Eltrox Włókniarzem Częstochowa miał nóż na gardle, by ponownie nie stracić punktów.

Piotr Żyto
– Byłem załamany po starcie piętnastego biegu – mówił szczerze Piotr Żyto po meczu z Grudziądzem (fot. Falubaz Zielona Góra

– Może to dziwnie zabrzmi, ale dopiero trzeci mecz, a my już jechaliśmy o życie. Jednak udało się wygrać zawody i to jest najważniejsze. Przy okazji zrobiliśmy trenerowi prezent, jaki sobie zażyczył, więc wszystko dobrze się potoczyło. Pogoda trochę pokrzyżowała plany, bo popadało, choć nie miało. Najważniejsze, że zawody odbyły się i do tego doszła dramaturgia ostatniego biegu – mówi Patryk Dudek z RM Solar Falubazu Zielona Góra.

– Mam takie odczucia, że na razie mamy trochę pod górkę. Myślę jednak, że tendencja jest zwyżkowa, i za dwie, trzy kolejki zaczniemy się bardziej ścigać, a nie szukać tak mocno w sprzęcie – twierdzi Piotr Protasiewicz, odnosząc się do sytuacji, “dziubaniu” w motocyklach, opadów deszczu przed meczem z GKM i wyników.

 

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...