Zamknij

Lubelska młodzież z patentem na zdobywanie medali

10.21, 16.09.2022 Aktualizacja: 10.22, 16.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dwaj młodzi żużlowcy Motoru Lublin - Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart - mają patent na zdobywanie medali. Tylko w tym sezonie zdobyli ich kilka. Jak oni to robią?

-Pracujemy i staramy się - uśmiecha się Mateusz Cierniak, z którym już niedługo na naszym kanale You Tube "Magazyn Żużel" ukaże się dłuższa rozmowa.

Cierniak i Lampart w tym sezonie stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski juniorów w jeździe parami. Mało tego, będąc najlepszymi żużlowcami lubelskiego Motoru, dołożyli jeszcze złoto w młodzieżowych drużynowych mistrzostwach Polski. Obaj błyszczeli w turnieju na lubelskim torze, w którym przypieczętowali mistrzowski tytułu.

Mateusz Cierniak (fot.x2 Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Dwa młode lubelskie wilki: Mateusz Cierniak ...

...i Wiktor Lampart

Wydawało się, że Motorowi może zagrozić częstochowski Włókniarz. "Lwy" musiały jednak uznać wyższość Motoru w Grudziądzu i w następnych zawodach, jakby złożyli broń. Na czwórmecz do Lublina przyjechali bez dwóch najlepszych zawodników, Jakuba Miśkowiaka (leczy kontuzję) i Mateusza Świdnickiego. Ten drugi to świeżo upieczony młodzieżowy mistrza Polski. Lublinianie wykorzystali osłabienie rywala i z przytupem potwierdzili, że są najlepsi w kraju. Cierniak zdobył 18 pkt. Drugie tyle do dorobku drużyny dołożył Wiktor Lampart.

Warto wspomnieć, że młody Lampart złoty medal świętował także w rywalizacji mistrzostw Polski par w Poznaniu i niedawno brązowy medal w młodzieżowych mistrzostw Polski na torze w Częstochowie. Gdy do tego dołożymy medal DMP można tylko bić brawo. Pytanie, medal jakiego koloru - złoty czy srebrny?

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%