Zamknij

Dwa ważne powroty do Bydgoszczy

12.51, 15.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Abramczyk Polonia Bydgoszcz oficjalnie poinformowała, że doszła do porozumienia z Andreasem Lyagerem oraz Davidem Bellego. Obaj wracają do klubu po sezonie przerwy. Bellego w mediach społecznościowych skierował ważne słowa do byłego już pracodawcy.

Francuz sezon 2022 spędził w Fogo Unii Leszno. W ubiegłorocznym okresie transferowym jego przejście do zespołu z Leszna wywołało poruszenie. Bellego był dopiero drugim zawodnikiem z Francji, który otrzymał szansę występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

David Bellego (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) David Bellego żegna się z Lesznem

Andreas Lyager (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Andreas Lyager do Bydgoszczy wraca z Rybnika

Trudno powiedzieć czy David Bellego spełnił oczekiwania. Punktował na poziomie 1,487 pkt/bieg. Pewnie jego wynik mógł być lepszy, ale trzeba pamiętać, że Francuz praktycznie uczył się nowych torów, a wskoczyć do PGE Ekstraligi, do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata, też nie jest łatwo.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]599[/WIDEO]

Ostatecznie 29-latek odchodzi z Leszna po jednym sezonie, ale nigdy nie zapomni, że Unia dała mu szansę zaprezentowania się na salonach. Bellego dodał wpis w mediach społecznościowych, w którym podkreślił, iż cieszy się z dołączenia do Polonii Bydgoszcz, ale nie zapomniał również o Lesznie.

"Cieszę się, że wróciłem i dam z siebie wszystko, aby osiągnąć nasz cel na sezon 2023. Dziękuję Unii Leszno za to, że dała mi szansę ścigać się na najwyższym poziomie i życzę klubowi wszystkiego najlepszego w następnym sezonie! Wiele się nauczyłem w tym roku i zebrałem doświadczenie, które zostanie wykorzystane w przyszłości" - napisał David Bellego w mediach społecznościowych.

Francuski zawodnik w niektórych spotkaniach PGE Ekstraligi imponował walecznością. Wśród leszczyńskich kibiców nie brakuje głosów mówiących o tym, że Bellego powinien otrzymać jeszcze drugą szansę.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Francuz powinien być jednym z najlepszych zawodników 1. ligi. W sezonie 2021 był już najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Spore nadzieje Polonia Bydgoszcz wiąże sobie także z przyjściem do klubu Andreasa Lyagera. Duńczyk w ubiegłym sezonie był jednym z liderów ROW-u Rybnik i wyraźnie pomógł drużynie się utrzymać. Zanotował średnią na poziomie 2,027 pkt/bieg. Lyager już nie po raz pierwszy był w czołówce najlepszych zawodników ligi.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%