Zamknij

Arged Malesa Ostrów: takiego kompletu nikt się nie spodziewał

12.26, 06.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Arged Malesa Ostrów w ostatnich dwóch spotkaniach PGE Ekstraligi pokazała się z dobrej strony, ale nie zdołała zdobyć choćby punktu do ligowej tabeli. Powtórzyła tym samym wynik... Ostrovii z 1989 roku: komplet porażek w sezonie.

33 lata temu w najwyższej klasie rozgrywkowej brało udział dziesięć zespołów. Zespół z Ostrowa zakończył wówczas rywalizację z kompletem porażek, mając aż 679 ujemnych małych punktów. Później z kolei też nie było kolorowo. W 1998 roku Iskra Ostrów wygrała zaledwie jeden mecz ligowy, także spadając z hukiem z elity.

Do sezonu 2022 Arged Malesa Ostrów przystępowała jako beniaminek. Już przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna prowadzona przez Mariusza Staszewskiego była skazywana na pożarcie. Niewielu jednak myślało, że ostrowianie zakończą kampanię bez zwycięstwa.

Mariusz Staszewski (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Już przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna prowadzona przez Mariusza Staszewskiego była skazywana na pożarcie

W ostatnich dwóch spotkaniach ostrowianie zdobywali po 43 punkty. Zostawili po sobie dobre wrażenie, ale za to "oczek" do ligowej tabeli nikt nie przypisuje.

Szkoda, że tak kończy się przygoda Arged Malesy z PGE Ekstraligą. Nawet, gdy w XXI wieku były zespoły pełniące rolę outsidera w najwyższej klasie rozgrywkowej, to potrafiły zdobywać co najmniej dwa punkty w tabeli. Drużyna Mariusza Staszewskiego jest zatem pierwszą od 2001 roku, która zakończyła rozgrywki z kompletem porażek.

Teraz przed ostrowianami walka o szybki powrót do PGE Ekstraligi. Już teraz można przypuszczać, że Arged Malesa nie będzie na straconej pozycji w walce o awans.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%