Zamknij

Szwed zapewnia: "Długość nie ma znaczenia"

18.01, 12.11.2022 Aktualizacja: 07.09, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jacob Thorssell to nowy nabytek drugoligowca z Rzeszowa. Szedzki żużlowiec postanowił po dwóch latach rozstać się z drużyną Kolejarza Opole, aby skupić się na projekcie jakim jest wprowadzenie Texom Stali Rzeszów do pierwszej ligi. Nowy senior Stali w ubiegłym sezonie osiągnął dziewiątą pozycję w rankignu drugoligowców, zdobywając średnią biegową 2.022 i w związku z tym włodarze klubu jak i kibice pokładają w nim ogromne nadzieje.

Z zawodnikiem rozmawia Mateusz Lupa

Nowy klub i otoczenie. Stal Rzeszów skompletowała dość imponujący skład. Jak twoje wrażenia?

Jacob Thorssell (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Jacob Thorssell

Jacob Thorssell: Jest dobrze. Mamy bardzo mocny zespół, atmosfera wokół tej drużyny jest jak widać też bardzo dobra. Myślę, że nadchodzący sezon powinien być dużo bardziej udany dla klubu no i przede wszystkim dla kibiców.

A czy kierownictwo Stali Rzeszów jasno przedstawiło wam - zawodnikom cel na sezon 2023? Patrząc na skład chyba nie ma się co oszukiwać, że jest nim wejście do pierwszej ligi.

Jacob Thorssell: Tak, mamy mocny, dobry skład. Trochę doświadczenia wymieszanego z młodością. Na pewno klimat jest taki, żeby tą pierwszą ligę wywalczyć. Póki co trzeba się skupić na dobrej jeździe w sezonie. Jeśli my będziemy zdobywać punkty na torze, to siłą rzeczy pierwsza liga będzie w naszym zasięgu.

Po dwóch sezonach rozstajesz się z Kolejarzem Opole. Była to trudna decyzja?

Jacob Thorssell:Rrozstanie z Kolejarzem przebiegło w raczej dobrej atmosferze i wynika przede wszystkim z potrzeby zmiany. Myślę, że po prostu to był dla mnie czas na zmianę.

Tor w Opolu jest bardzo krótki i techniczny, w przeciwieństwie do tego w Rzeszowie, który jest znacznie dłuższy. Nie obawiasz się tej zmiany?

Jacob Thorssell: Raczej nie. Długość toru nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia. Dobry żużlowiec potrafi jeździć na każdym owalu. Myślę, że zmiana dobrze mi zrobi, i już cieszę się na jazdę po tym owalu. Będę z całych sił przygotowywał się do tego aby być w jak najlepszej formie przed wyjazdem na tor.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

DragonDragon

0 0

Trochę się redaktor pospieszyłz tą pierwszolìgową Texom Stal Rzeszów.Tak będziemy pisali w nastepnym sezonie.Narazie Szwed dołączył do drugoligowej Texom Stal Rzeszów. 07:02, 14.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

0 0

Dziękujemy za zwrócenie uwagi! :) 07:10, 14.11.2022


REKLAMA
0%