Zamknij

Nowy junior Stali w 10. biegach zdobył... 5 punktów. Wskazuje swój najsłabszy punkt

11.29, 14.11.2022 Aktualizacja: 11.29, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Philip Hellström Bängs, nowy junior Texom Stali Rzeszów, to dziewiętnastolatek rodem ze Szwecji. Do tej pory nabierał żużlowych szlifów w rodzinnej Avescie pod okiem samego Tony Rickardssona. Rok 2023 będzie jego drugim spędzonym na Polskich torach. W minionym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno, ale nie może go zaliczyć do udanych.

Phillip wystąpił tylko w dziesięciu biegach uzyskując w nich zaledwie pięć punktów. Młody Szwed, zdaje sobie sprawę z dużej konkurencji jaka panować będzie wśród zawodników juniorskich Stali Rzeszów, ma jednak nadzieję, że uda mu się na stałe zagościć w jej ligowym składzie. Pomóc ma w tym rozbudowa swojego zaplecza sprzętowego dedykowanego Polskiej lidze.

Jak się czujesz po podpisaniu kontraktu ze Stalą?

Philip Hellström Bängs (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Phillip w Gnieźnie wystąpił tylko w dziesięciu biegach uzyskując w nich zaledwie pięć punktów

Czuję się bardzo dobrze. W przyszłym roku czeka mnie dużo zmian, ale to jest to czego teraz potrzebuję.

Czy masz jakiś konkretny plan na zawalczenie o regularne miejsce w składzie Stali?

Dobre pytanie. Na pewno muszę popracować nad startami, bo niestety ten element jazdy na żużlu trochę u mnie kuleje. Jak już dobrze wyjdę ze startu, to na dystansie ciężko mnie pokonać. Ale to jest pierwsza rzecz którą muszę rozwijać. Oczywiście, będę robił to co w mojej mocy, żeby wywalczyć sobie miejsce w składzie. Na pewno chcę także mocno popracować w zimie nad formą fizyczną.

A czy w związku z tym, masz już plan na rozwinięcie swojej bazy sprzętowej?

Tak. Chcę skompletować nowe motocykle. Tutaj w Rzeszowie planuję zostawić trzy z nich, a kolejne trzy będę miał w Szwecji. Myślę, że na zawody będę latał ze Szwecji samolotem. To też pomoże.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%