More
  Strona głównaAktualnościPrezes Rusiecki zapowiada wielką odnowę Unii Leszno

  Prezes Rusiecki zapowiada wielką odnowę Unii Leszno

  -

  W Lesznie po słabym sezonie (4 miejsce w DMP, to jednak słabo, gdy wcześniej Unia przez 4 lata z rzędu nie schodziła z najwyższego stopnia podium) postawili na odbudowę. Chcą wrócić silniejsi. Przecież już za rok 85-lecie Unii, więc okazja do świętowania. Czy po krótkim wyhamowaniu (2021), Byki znowu w glorii zwycięzców?

  Prezes Fogo Unii Leszno Piotr Rusiecki mówi, że postarają się odbudować miłość i serce kibiców, którzy znów mają pokochać swój klub.

  – Będą nowi zawodnicy, nowe przemyślenia, nowe plany i na bazie doświadczeń zbudujemy zespół za rok, za dwa lub trzy. Taki zespół, który znów będzie wygrywał i cieszył kibiców – mówi Piotr Rusiecki, prezes Fogo Unii Leszno.

  Czytaj więcej  Fatalne wieści dla Unii Leszno
  )fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W Lesznie po słabym sezonie przystępują do odbudowy drużyny

  Dlatego m. in. Unia nie stawiała przeszkód wychowankom Kacprowi Pludrze i Krzysztofowi Sadurskiemu, gdy postanowili podjąć wyzwanie w innym klubie. To samo dotyczyło Emila Sajfutdinowa, nawet jeśli Rosjanina będzie trudno zastąpić w lidze. W Lesznie analizowali nie tylko wyniki sportowe, ale również frekwencję kibiców, zainteresowanie sponsorów, zaangażowanie samorządu, idp. Wyniki są przeciętne lub słabe. Właściciele klubu chcą więc to zmienić. Cięcia, zmiany i nowa strategia działania – to ma być ratunek, a może bardziej strategia jaka będzie przyświecać leszczynianom w tym roku.

  Czytaj więcej  Lwy w nowych szatach

  – Zobaczymy, jak to wyjdzie w tym roku. Jak poradzi sobie drużyna, na jaki wynik ją stać – zastanawia się prezes Rusiecki.

  Menadżer Piotr Baron jest dobrej myśli i powtarza swoją żużlową maksymę: praca i jeszcze raz praca, wyniki na pewno przyjdą. Baron wie, że przyczyną słabszych wyników w 2021 roku były problemy sprzętowe, które ciągnęły się za Unią przez cały sezon. I to właśnie uporządkowanie tematów sprzętowych będzie priorytetem.

  Reklama

  – Przygotowania drużyny do rozgrywek przebiegają pełną parą, zgodnie z planem. Przed nami wyjazd na treningi do Hiszpanii. I zobaczymy, jaka będzie sytuacja z naszym torem, co z planowanym odwodnieniem liniowym. Wierze, że będziemy trenować i przygotowywać się na własnym torze – mówi Piotr Baron.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...