More
  Strona głównaAktualnościPrzed starciem gigantów

  Przed starciem gigantów

  -

  Dzisiaj mecz z udziałem pretendentów do mistrzowskiego tytułu – Betard Sparta Wrocław kontra Fogo Unia Leszno. Goście z Leszna bronią korony, gospodarze chcą im ją odebrać. Zapowiada się pasjonujące widowisko.

  Wrocławianie od 2015 roku czekają na spełnienie marzeń, czyli powrót na tron drużynowych mistrzostw Polski. W tym czasie leszczynianie prawie nie schodzą z podium, a w ostatnich czterech latach są w Polsce najlepszą drużyną. Sparta zima dokonała spektakularnego transferu, sprowadzając Artioma Łagutę. Rosjanin z polskim paszportem, to gwiazda ligi.

  Czytaj więcej  Robert Kempiński: to nie ludzie i forma, to sprzęt

  Z kolei biało – niebiescy pozyskali byłego mistrza świata Jasona Doyle’a. Australijczyka sprowadzili, gdyż musieli uzupełnić skład, ponieważ nowe kluby znaleźli wychowankowie – Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Doyle udowadnia, że jest zawodnikiem z najwyższej półki. Przykład: dwa dni temu okazał się bohaterem meczu w Grudziądzu, gdzie Fogo Unia pokonała miejscowy GKM 51:39. Doyle nawet Nickiego Pedersena potrafił ustawić w kącie na grudziądzkim owalu. Gdy po ostatnim biegu Australijczyk zjeżdżał z toru, kibice GKM na stojąco bili mu brawo w uznaniu mistrzowskiej klasy.

  Goście z Leszna bronią korony, gospodarze chcą im ją odebrać. Zapowiada się pasjonujące widowisko (fot. Magazyn Żużel)

  Dzisiaj na Olimpijskim czeka nas mecz wagi ciężkiej. Jak ważny jest on dla obu ekip pokazuje fakt, że pojedzie Woffinden. Brytyjczyk trenował przed meczem z Moje Bermudy Stalą Gorzów, ale w meczu nie wystąpił. Dzisiaj jest w składzie żółto-czerwonych. W Lesznie podejrzewają, ze Sparta robiła wszystko, by na dzisiaj być w optymalnym zestawieniu. Ale może to tylko spiskowa teoria dziejów i Woffinden wyleczył kontuzję i wypadło na Byki.

  WYGRA Betard Sparta Wrocław
  – Bo wystąpi w najsilniejszym zestawieniu i dziś wieczorem jej siła będzie piorunująca
  – Bo ma świetnych liderów i ostatnio rewelacyjnie punktującego na Olimpijskim Gleba Czugunowa
  – Bo nawet bez Woffindena potrafiła wygrać z niepokonaną w lidze Stalą Gorzów

  WYGRA Fogo Unia Leszno
  – Bo ma nie tylko znakomitych zawodników, ale przede wszystkim trenera i toromistrza, którzy znają każdy centymetr wrocławskiego toru
  – Bo w ostatnich latach ma patent na wygrywanie na Olimpijskim
  – Bo na mecz ze Spartą zawsze mobilizuje się podwójnie

  [poll id=”10″]

  Bez względu na okoliczności, będzie ciekawie. Tym bardziej, że oba kluby za sobą nie przepadają. Wrocławianie Piotr Baron, Michał Turyński (wcześniej śp. Tomasz Skrzypek), Jan Choroś współtworzą potęgę leszczyńskich Byków. Szczególnie Baron ma cos do udowodnienia, gdyż jego rozstanie z wrocławskim klubem odbyło się w okolicznościach, które mogły go zaboleć. Ale to już było…

  Reklama

  Wrocław jest w gazie (po wygranych w Częstochowie i ze Stalą Gorzów) i Leszno jest w gazie (po zwycięstwach z Falubazem i GKM). Który zespół dzisiaj wieczorem padnie od ciosu przeciwnika?

  Początek meczu Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno o g. 19.15

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...