More
  Strona głównaArchiwumPrzekraczają granice ludzkiej wytrzymałości

  Przekraczają granice ludzkiej wytrzymałości

  -

  Żużlowcy pędzą z zawodów na zawody i zastanawiam się, kiedy znajdują czas na odpoczynek. W weekend walczą o punkty w polskiej lidze. W tygodniu mają zawody w Szwecji i Danii. Niektórzy podpisali kontrakty w lidze angielskiej. Muszą dolecieć na wyspy. Gdy szwedzka Elitserien wprowadziła w czwartki tzw. telewizyjny mecz, to już w ogóle cały tydzień mają zajęty. W piątek dochodzi oficjalny trening przed Grand Prix lub PGE Ekstraliga. W sobotę – Grand Prix. Po zawodach wracają do kraju, by w niedzielę znów walczyć o punkty.

  Zawodnik powinien być wyspany i wypoczęty. Nie wierzę, że wystarczy im drzemka w samochodzie, na promie lub na lotnisku. Sami siebie oszukują. Żużlowcy za bardzo rozdrabniają się, chcąc być wszędzie. Co gorsze, nie mają czasu na treningi, który w pierwszej kolejności mają służyć dostrojeniu motocykla. Dlatego mamy mecze, na których zawodnicy nie mogą się dopasować. Zmieniają ustawienia, żonglują zębatkami i nic.

  Przykład Patryka Dudka pokazuje, że dobry zawodnik też może mieć problemy ze sprzętem. Dudka stać na dużo lepsze wyniki. Dobrze pojechał w Grand Prix w Warszawie. Grand Prix i liga, to dwa różne światy. Prezesi klubów i sponsorzy oczekują wygranych w lidze. Ona dostarcza zawodnikom najwięcej profitów. Ekstraliga utrzymuje nie tylko zawodników, ale w ogóle cały speedway na świecie.

  Patryk Dudek potrzebuje trochę spokoju, dostrojenia motocykli i odpoczynku. Tymczasem, chłopak przemierza kilometry, gna z zawodów na zawody. Nie ma kiedy przemyśleć błędów. Zawodnik Falubazu Zielona Góra jest jednym z przykładów. Zawodnikom sugeruje, żeby wyhamowali. Nie muszą latać po całej Europie i każdego dnia „grzać” w zawodach. Lepiej mniej, a dobrze. Zarówno dla wyników sportowych i przede wszystkim dla zdrowia.
  Jan Krzystyniak

  Reklama
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...