Strona główna Aktualności Sparta bez Drabika!

Sparta bez Drabika!

-

Betard Sparta Wrocław mimo kontuzji, perturbacji z POLADĄ, zdołała wywalczyć brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Żółto-czerwoni w dwumeczu o trzecie miejsce pokonali RM Solar Falubaz Zielona Góra. Wrocławianie na Stadionie Olimpijski odebrali puchar, biało – czerwoną szarfę i medale. Drużynę na podium oklaskiwało kilka tysięcy kibiców.

Reklama

Sparta w ostatnich sześciu sezonach, aż pięć razy stanęła na podium DMP. Wrocławianie mieli większe apetyty w tym sezonie na sukces, ale z różnych względów maszyna po drodze kilka razy się zacięła. Drużyna kończyła sezon bez kontuzjowanego Taia Woffindena oraz osłabiona brakiem Maksyma Drabika. Dobrym strzałem okazało się sprowadzenie Chrisa Holdera. “Gość” z Torunia pomógł zespołowi trenera Dariusza Śledzia wygrać kilka meczów i wjechać na podium DMP.

Maksyma Drabika zabrakło na podium w szeregach wrocławskiej Sparty (fot. Speedway Ekstraliga/Wojciech Tarchalski)

Podczas niedzielnej dekoracji drugiego wicemistrza Polski zabrakło Maksyma Drabika. Zaskoczenie czy jednak nieobecność celowa? Mimo że były mistrz świata juniorów nie startował w ostatnich meczach sezonu, to medal powinien odebrać. Inne przykłady pokazują, że sportowcem jest się do końca.

Czytaj więcej  Maksym Drabik znów nie usłyszał wyroku. Jak długo to jeszcze potrwa?

Czytaj więcej  Kibice Sparty wkraczają do akcji i stają murem za Drabikiem.

I są to przykłady z żużlowego podwórka. Pierwszy z brzegu – Krzysztof Kasprzak zawalił sezon i mógł schować głowę w piasek. Ale przed finałem pytał trenera, czy w Lesznie na podium wystąpi w żużlowym kevlarze czy w garniturze? Gdyby nie startował, to i tak byłby z drużyną. Tak zrobił Nicolai Klindt, który nie załapał się do składu, ale to mu nie przeszkodziło i razem ze Stalą świętował wicemistrzostwo Polski. Nawet kontuzjowany, podpierający się kulami Jack Holder pojechał na mecz do Gniezna, by razem z kolegami z toruńskiego Apatora odebrać puchar za zwycięstwo w eWinner 1.lidze i cieszyć się razem z kibicami.

Drabika próżno było wypatrywać w niedzielę na Olimpijskim. Był Woffinden z ręką w gipsie, byli wszyscy oprócz jednego zawodnika.

Czytaj więcej  Maksym Drabik i Bartosz Smektała: skok w wiek seniora

A przecież Drabik nie został zawieszony, nie jest kontuzjowany – są inne okoliczności nieobecności? Sparta stanęła na podium bez Drabika, który w tym sezonie zdobył dla drużyny 80 punktów i 11 bonusów w 13 meczach. Mało? Bez komentarza.

fot.Speedway Ekstraliga/Wojciech Tarchalski

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie