More
  Strona głównaAktualnościSprawca pobicia ma postawione zarzuty i zakaz zbliżania się

  Sprawca pobicia ma postawione zarzuty i zakaz zbliżania się

  -

  Środowiskiem żużlowym wstrząsnęła sprawa pobicia trenera Romana Jankowskiego z Fogo Unii Leszno. Sprawca został zatrzymany. Napastnik usłyszał zarzuty spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania się nad pokrzywdzonym, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

  Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i nakaz opuszczenia domu (mieszka w nim także Roman Jankowski), co wynika z ustawy antyprzemocowej.

  Zdarzenie wstrząsnęło środowiskiem żużlowym. Jankowski nadal przebywa w szpitalu. Unia Leszno nie komentuje całej sytuacji.

  Czytaj więcej  Wiktor Trofimow. „Jankes” zaprosił go do Leszna

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video: 

  „W związku z doniesieniami w środowisku żużlowym na temat trenera Romana Jankowskiego informujemy, iż są to prywatne sprawy trenera Jankowskiego, których klub nie będzie komentował. Potwierdzamy, że aktualnie trener Jankowski przebywa w szpitalu. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym trenerem. Służymy i oferujemy trenerowi pełne wsparcie ze strony klubu i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” — napisała w oświadczeniu Unia Leszno.

  Reklama

  Roman Jankowski jest żużlową ikoną Unii Leszno i polskiego speedwaya. Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców leszczyńskich Byków. Po zakończeniu żużlowej kariery pracuje z młodzieżą. Jako opiekun szkółki w macierzystym klubie osiągnął bardzo dobre wyniki szkoleniowe. Spod jego ręki wyszło wielu bardzo dobrych juniorów, m. in. Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Damian Ratajczak i wielu innych.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...