Strona główna Aktualności Stal Gorzów hartuje się na dzisiejszy wieczór

Stal Gorzów hartuje się na dzisiejszy wieczór

-

Reklama

Dla Moje Bermudy Stali Gorzów to jest mecz z kategorii: być albo nie być. Co prawda, nie wiadomo, czy być w ekstralidze w 2021 roku, czy być w play off jeszcze w tym sezonie. Wyniki żółto – niebieskich wskazują, że pierwszy wariant jest bardziej prawdopodobny i trzeba się skupić na utrzymaniu zespołu w najwyższej kolejności.

Stal po trzech porażkach potrzebuje zwycięstwa na przełamanie. W Gorzowie stają na głowie, by znaleźć złoty środek i ratować sytuację. Były nawet przymiarki do zmiany trenera i głosowanie zarządu, którego wynik obronił pozycję trenera Stanisława Chomskiego. Pojawił się nowy zawodnik – Jack Holder. To własnie Australijczyk wypożyczony z Apatora Toruń ma dziś wieczorem zastąpić Nielsa Kristiana Iversena. Mimo, że Duńczyk figuruje w składzie, który został zgłoszony do programu zawodów.

Dla Moje Bermudy Stali Gorzów to jest mecz z kategorii: być albo nie być (fot. Magazyn Żużel)

Przed gorzowianami zadanie szalenie trudne, ale w speedwayu nie ma rzeczy niemożliwych. Do grodu nad Warta zawita Eltrox Włókniarz Częstochowa. Ekipa, która w tym sezonie jeszcze nie straciła punktów i razem z Fogo Unią Leszno znajduje się na szczycie ligowej tabeli. Częstochowianie maja za sobą dwa wygrane mecze na własnym torze i zwycięstwo w Zielonej Górze. Czy Stal będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem od zielonogórskiego Falubazu?

Z odpowiedzią na to pytanie czekają nie tylko gorzowscy kibice, ale również rywale Lwów w ekstralidze. Bo tak naprawdę trudno oszacować po trzech meczach, w tym dwóch rozegranych w Częstochowie, siłę zespołu trenera Marka Cieślaka. Dotychczas prezentował się bardzo dobrze. Na ile gorzowska Stal może zweryfikować jego siłę?

Co ciekawe, dzisiaj na Jancarzu dojdzie do konfrontacji nie tylko Stali z Włókniarzem, ale również dwóch najbardziej doświadczonych szkoleniowców, pracujących w PGE Ekstralidze. Chomski czy Cieślak, Cieślak czy Chomski – oto jest pytanie. Pojawiły się głosy, że Cieślak może zwolnić Chomskiego z pracy tzn. przyłożyć rękę w przypadku wygranej Włókniarza.

W Gorzowie zapowiada się interesujący wieczór. Początek meczu o g. 20.30.

Składy drużyn

Moje Bermudy Stal Gorzów

1. Bartosz Zmarzlik,
2. Niels-Kristian Iversen,
3. Krzysztof Kasprzak,
4. Szymon Woźniak,
5. Anders Thomsen,
6. Wiktor Jasiński,
7. Rafał Karczmarz.

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Jason Doyle,
2. Rune Holta,
3. Fredrik Lindgren,
4. Paweł Przedpełski,
5. Leon Madsen,
6. Jakub Miśkowiak,
7. Mateusz Świdnicki.

Musisz przeczytać

Marek Cieślak: To mój ostatni sezon

Trener żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak na wczorajszej konferencji prasowej w Toruniu ogłosił: "Jest to mój ostatni sezon z reprezentacja Polski". Wcześniej było wiadomo,...