Strona główna Aktualności Trener Piotr Żyto stoi pod ścianą. Zmarzlik dostanie ofertę?

Trener Piotr Żyto stoi pod ścianą. Zmarzlik dostanie ofertę?

-

Dzisiejszy mecz Falubazu Zielona Góra z GKM Grudziądz jest dla obu ekip “być albo nie być” i trzeba wygrać. Spory ciężar gatunkowy będzie miał także mecz w Lublinie. Wygrana Moje Bermudy Stal Gorzów sprawi, że Motor oddali się od pierwszej czwórki. Porażka gorzowian spłaszczy czołówkę tabeli.

Reklama

Przewagę własnego toru mają grudziądzanie. Z kolei zielonogórzanie wygrali pierwszy mecz i posiadają 12-punktową zaliczkę. To jednak tylko w kontekście dwumeczu. Wiadomo, że każdy punkt w bezpośredniej konfrontacji może okazać się decydujący. Bój toczy się o utrzymanie w elicie.

Czytaj więcej  Kolejarz Opole idzie wilczym tropem

Falubaz zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach i trener Piotr Żyto stoi pod ścianą. Goście liczą na dobrą postawę całego zespołu, ale przede wszystkim na kolejny udany występ Mateusza Tondera. Wychowanek błysnął w poprzednim meczu i dzisiaj dostał “jedynkę” na plastronie. Podoła zadaniu i odpowiedzialności?

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Falubaz zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach i trener Piotr Żyto stoi pod ścianą

GKM również ma nóż na gardle. Tylko wygrana przedłuży nadzieję. Trener Janusz Ślączka podczas ostatniego meczu we Wrocławiu jeszcze raz w tym sezonie dał szansę Krzysztofowi Kasprzakowi. “Kasper” znowu nie zachwycił i poszedł w odstawkę. Dzisiaj wraca do zespołu Paweł Miesiąc. W meczach o wszystko dużo może się wydarzyć. Jesteśmy przekonani, że wieczorem będziemy świadkami, widowiska z dodatkiem chili.

Gorzów jedzie do Lublina po zwycięstwo. Motor u siebie jak na razie odprawia z kwitkiem po kolei każdego klienta, który przyjeżdża po punkty. Przekonali się o tym nawet faworyzowane zespoły – Eltrox Włókniarz, Betard Sparta, Fogo Unia.

W cieniu sportowej rywalizacji pojawia się wątek łączenia Bartosza Zmarzlika z Motorem. Kierownictwo lubelskiego klubu już zimą kontaktowało się z mistrzem świata. Dzisiaj może znów będzie okazja do rozmowy.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Awizowane składy:

GKM: 9. Przemysław Pawlicki, 10. Roman Lachbaum, 11. Paweł Miesiąc, 12. Kenneth Bjerre, 13. Nicki Pedersen, 14. Denis Zieliński, 15. Mateusz Bartkowiak.

FALUBAZ: 1. Mateusz Tonder, 2. Piotr Protasiewicz, 3. Max Fricke, 4. Matej Zagar, 5. Patryk Dudek, 6. Fabian Ragus, 7. Nile Tufft.

Początek meczu o g. 16.30

Czytaj więcej  Kawa na ławę. Kasprzak mówi prosto w oczy

MOTOR LUBLIN – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Awizowane składy:

MOTOR: 9. Grigorij Łaguta, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Jarosław Hampel, 12. Mark Karion, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Mateusz Cierniak.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Anders Thomsen, 3. Martin Vaculik, 4. Rafał Karczmarz, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Wiktor Jasiński, 7. Kamil Nowacki.

Początek meczu o g. 19.15

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...