Strona główna Aktualności Turyński weźmie Byki do galopu

Turyński weźmie Byki do galopu

-

Już w poniedziałek, 23 listopada, wystartują przygotowania do nowego sezonu Fogo Unii Leszno. Treningi kondycyjne, sprawnościowe i wytrzymałościowe poprowadzi trener Michał Turyński.

Wcześniej niż zwykle startują przygotowania drużynowego mistrza Polski. Dotychczas zajęcia tzw. ogólnorozwojowe zaczynały się w leszczyńskim klubie na początku grudnia. Zimowy okres treningowy tradycyjnie zaczynają badania wydolnościowe zawodników. Zajęcia zaplanowano w sali gimnastycznej i siłowni – trzy razy w tygodniu.

Czytaj więcej  Ekstraliga opóźni inaugurację rozgrywek

Treningi poprowadzi trener Michał Turyński, który pracuje z leszczyńskimi Bykami drugi sezon. Całość przygotowań mają nadzorować trenerzy Piotr Baron i Roman Jankowski.

Treningi kondycyjne, sprawnościowe i wytrzymałościowe poprowadzi trener Michał Turyński (fot Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Indywidualnie do sezonu przygotowują się Emil Sajfutdinow, Jason Doyle i Jaimon Lidsey. Obaj Australijczycy w marcu dołącza do drużyny. Do kadry przygotowującej się do sezonu dołączą również leszczynianie z Kolejarza Rawicz i adepci szkółki

Czytaj więcej  Czeski film z Milikiem w roli głównej

– Korzystamy ze sprawdzonego schematu treningowego i bazujemy na doświadczeniu trenera Turyńskiego i zawodników. Będziemy pracować do lutego i zdecydujemy, co dalej. W zależności od terminarza ligowych rozgrywek, sytuacji pandemicznej, warunków pogodowych i pozostałych czynników. Wtedy zdecydujemy, czy jedziemy na obóz, czy trenujemy na miejscu. Będziemy wiedzieć, co z treningami na crossie, kiedy wyjedziemy na tor i co ze sparingami – informuje menadżer Piotr Baron.

Reklama

W tym roku sparingów nie było, natomiast treningi rozpoczęły się z poślizgiem. Liga z powodu koronawirusa wystartowała później. Rozgrywki trwały 4 miesiące i poznaliśmy medalistów. W Lesznie maja nadzieję, że unormuje się sytuacja epidemiologiczna i żużlowy sezon rozpocznie się z początkiem kwietnia.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...