More
  Strona głównaAktualnościUnia Leszno pięknie żegna Piotra Pawlickiego

  Unia Leszno pięknie żegna Piotra Pawlickiego

  -

  Fogo Unia Leszno przegrała rewanżowy mecz play off w Lublinie i zakończyła sezon. Był to ostatni mecz Piotra Pawlickiego w barwach macierzystego klubu. Były kapitan leszczyńskiej drużyny po sezonie zmieni klub.

  – To prawda, nadszedł czas rozstania. Taką podjąłem decyzję, żeby coś zmienić, bo moje wyniki są dalekie od oczekiwań – potwierdza zapowiedź transferu Piotr Pawlicki.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Pawlicki przez przez wiele lat był symbolem Unii, bardzo związany z klubem. Niestety, dwa ostatnie sezony w jego wykonaniu, czyli wyniku sportowego, pozostawiają wiele do życzenia. Obniżenie lotów miało wpływ na decyzje Pawlickiego w związku z jego sportowa przyszłością.

  Czytaj więcej  Trener Fogo Unii Leszno: „Piotr Pawlicki nie czuł się komfortowo”

  – Najłatwiej zrzucić winę na sprzęt, ale nie tak do końca było. Od perturbacji sprzętowych często się zaczyna. Głowa zaczyna szukać, błądzić i efekty bywają różne. Widzę braki w swojej jeździe. Bardzo chciałbym wrócić do formy, jaka prezentowałem kilka lat temu – mówi szczerze wychowanek leszczyńskich Byków.

  Piotr Pawlicki
  (ot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) – Najłatwiej zrzucić winę na sprzęt, ale nie tak do końca było – mówi Piotr Pawlicki

  – Miałem nadzieje, że drugi sezon będzie lepszy – kontynuuje Pawlicki, nawiązując do swoich wyników w 2021 roku, ale niestety. Pawlicki skończył tegoroczne rozgrywki ze średnią biegową 1,82 pkt. Jeszcze do niedawna był kluczowa postacią w reprezentacji Polski. Teraz otwiera trzecia dziesiątkę rankingu najskuteczniejszych zawodników PGE Estraligi. To wszystko znajduje potwierdzenie w słowach zawodnika i jego niezadowoleniu. Chce się odbudować i postawił na zmianę otoczenia.

  Czytaj więcej  Szef GKSŻ pod wrażeniem kontraktów zawodników w 2. lidze

  – Dużo zawdzięczam Unii, dziękuję kibicom za wsparcie, ale jednocześnie czuję pewnego rodzaju wypalenie – podkreśla Pawlicki.

  Reklama

  Unia podziękowała Pawlickiemu za lata startów zamieszczając w klubowych mediach społecznościowych okolicznościowy filmik z najlepszymi chwilami Pawlickiego w plastronie z szarżującym bykiem. „Piter, dzięki Byku” – tymi słowami kończy Unia Leszno.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...