More
  Strona głównaEkstraligaWłókniarz Częstochowa: Piotr Świderski utrzyma posadę?

  Włókniarz Częstochowa: Piotr Świderski utrzyma posadę?

  -

  Nie będzie rewolucji, tylko ewentualne korekty. To o kadrze Eltrox Włókniarza Częstochowa w 2022 roku. celem Biało – zielonych jest utrzymanie tegorocznego składu. Poprawić wynik sportowy mają inne szczegóły, a nie kadrowa rewolucja.

  Reklama

  Kacper Woryna i Bartosz Smektała już podpisali nowe kontrakty przy Olsztyńskiej. Następni będą Leon Madsen, Jakub Miśkowiak i Fredrik Lindgren. Szwed notuje w tym sezonie wahania formy, zawalił kilka meczów, ale może być spokojny o swoją przyszłość w klubie. Prezes Michał Świącik rozumie sytuację zawodnika i nie zamierza pozbywać się uczestnika Speedway Grand Prix.

  Czytaj więcej  Nieoficjalnie: dzisiaj mają odmrozić stadiony dla kibiców

  Mały znak zapytania figuruje przy dwóch nazwiskach – Jonas Jeppesen i Bartłomiej Kowalski. Ten pierwszy poznał, co znaczy smak ekstraligi. W Częstochowie mieli większy apetyt związany z jego zdobyczami punktowymi. Gdyby nadarzyła się okazja, to Jeppesana może zastąpić inny zawodnik. Częstochowianie nie szukają daleko. Kandydat jest tylko jeden – Maksym Drabik. Ale pozyskać byłego reprezentanta Betard Sparty Wrocław może być problem, albo jak już się uda, to kosztowna inwestycja. Drabik ma więcej ofert, interesuje się nim prawie większość drużyn z ekstraligi, i może wybierać.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Prezes Świącik nie będzie robił rewolucji kadrowej

  Jeśli nie wypali transfer Drabika do Włókniarza, to wszystko wskazuje że Jeppesen dostanie drugą szansę. Inaczej wygląda sytuacja młodego Kowalskiego. W tym roku przegrywa walkę o miejsce w składzie z Jakubem Miśkowiakiem i Mateuszem Świdnickim. Kowalski chce się rozwijać i naciska, by Włókniarz otworzył mu drogę do szybszego rozwoju. Wiadomo, że ta prowadzi przez regularne starty w lidze. Częstochowianie wypożyczą zawodnika do klubu ekstraligi lub 1.ligi. Zależy od zainteresowania ze strony innych zespołów.

  Czytaj więcej  Talent żużlowy i wokalny. Jak oni śpiewają! (VIDEO)

  Eltrox Włókniarz rozmawiał z zawodnikami i trenerem Piotrem Świderskim. Wcale nie jest przesądzone, że Świderski utrzyma posadę – zależy od kandydatów czyli fachowców, których brakuje na rynku. Z rozmów przeprowadzonych z zawodnikami wynika, że kluczem do sukcesu (awansu do play off 2022) mają być lepsze wyniki drużyny podczas meczów w Częstochowie.

  Własny tor, to jak się okazuje, wciąż niewiadoma dla miejscowych żużlowców. Potrzeba powtarzalności i spokoju, gdyż kilka meczów (jak ostatni występ przeciwko Apatorowi) pokazał, że Włókniarz potrafi. I że częstochowski owal może być atutem gospodarzy.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...