Strona główna Aktualności Wrocław drugi, a króluje Lublin

Wrocław drugi, a króluje Lublin

-

Reklama

PGE Ekstraliga przedstawiła wyniki frekwencji kibiców na ligowych meczach w sezonie 2019. Nie było niespodzianki. Największym zainteresowaniem cieszyły się mecze w Lublinie, ale musimy zaznaczyć, że chodzi o zapełnienie trybun, a nie liczbę kibiców. Lubelski stadion więcej nie mógł pomieścić.

W rankingu procentowego zapełnienia stadionów na meczach PGE Ekstralig liderem okazał się SPEED CAR Motor Lublin, który na wszystkich meczach miał komplet widzów. W Lublinie juz od jakiegoś czasu myślą i pracują nad budową nowej areny żużlowej. Tak, zeby kibice nie musieli rezygnować z oglądania zawodów z powodu braku biletów.

Dużym powodzeniem kibiców cieszyły się mecze rozgrywane na Nowym Olimpijskim we Wrocławiu i na stadionie W69 w Zielonej Górze. Niespodzianką w rankingu jest dopiero 6 miejsce Leszna, czyli drużynowego mistrza Polski. Leszno wyprzedziło tylko dwa ośrodki żużlowe, których drużyny zawiodły sportowo, przyszło im walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i nie były magnesem dla kibiców.

Procentowe zapełnienie stadionów PGE Ekstraligi 2019

1. Lublin 100 %
2. Wrocław 98,72 %
3. Zielona Góra 87,30 %
4. Grudziądz 85,71 %
5. Częstochowa 82,10 %
6. Leszno 67,04 %
7. Gorzów 59,37 %
8. Toruń 49,71 %

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

A jednak Jaskółki z Tarnowa latają wysoko

Tarnowska Unia wygrała z Lokomotivem Daugavpils i zajmuje pozycję wicelidera eWinner 1.ligi żużlowej. Kto by się spodziewał! Popularne Jaskółki na starcie ligi wcale nie...