More
  Strona głównaAktualnościDavid Bellego: Mogę być jeszcze lepszy

  David Bellego: Mogę być jeszcze lepszy

  -

  – Mogę być jeszcze lepszym zawodnikiem – mówi o sobie David Bellego. Francuz niedawno błysnął w zawodach „Monster Energy FIM Speedway of Nations” i twierdzi, że transfer do Fogo Unii Leszno wcale nie jest przypadkowy. – Potrzebuję nowych wyzwań, żeby rozwijać się i iść w górę – twierdzi nowy zawodnik leszczyńskich Byków.

  (fot. magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  Bellego okazał się bohaterem drugiego dnia rywalizacji w „SoN”, gdy wygrywał biegi w imponującym stylu. Lepsi od niego pod względem ilości zdobytych punktów byli tylko Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen.

  – Udowodniłem sobie, że potrafię. Wierzę, że przekonałem również kibiców, którzy jeszcze niedawno zastanawiali się, czy dobrze zrobiłem przechodząc do ekstraligi – mówi Francuz pochodzący z Marmande.

  Reprezentant „Trójkolorowych” w Fogo Unii Leszno zajmie miejsce, które zwolniło się po transferze Emila Sajfutdinowa do eWinner Apatora Toruń. Menadżer leszczyńskich Byków twierdzi, że Bellego nie będzie następcą Sajfutdinowa i nie można traktować transferu Francuza w tych kategoriach. Tym bardziej, nie można porównywać obu zawodników, gdyż Rosjanin to „rajder” ze ścisłej światowej czołówki. Aktualnie brązowy medalista Speedway Grand Prix.

  Bellego jest dumny i pełen nadziei przed nowym sezonem. Nigdy jeszcze w swojej karierze nie miał okazji startować w najlepszej lidze na świecie. Twierdzi, że będzie starannie przygotowany dla debiutu w ekstralidze. Cieszy się, że będzie miał dostęp i kontakt z bardzo dobrymi żużlowcami. W Lesznie ich nie brakuje (Doyle, Pawlicki, Kołodziej), ale przecież co tydzień będzie spotykał i rywalizował z najlepszymi na świecie.

  Reklama

  – Staram się swoją jazdą, wynikami i kontaktami promować żużel w swojej ojczyźnie. Zrobiliśmy zadowalający wynik w „SoN”. Postępy są widoczne, pojawiają się nowi, młodzi zawodnicy, którzy chcą ścigać się nie tylko na długim torze, ale również na klasycznym. Teraz najważniejsze, żebym dobrze wszedł w sezon. Dam z siebie wszystko – obiecuje David Bellego, który również znalazł się na liście zawodników rezerwowych w Speedway Grand Prix 2022.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....