Strona główna Aktualności Falubaz musiał zmienić plany

Falubaz musiał zmienić plany

-

RM Solar Falubaz Zielona Góra miał plany i cele na okres przygotowawczy, ale Covid-19 wywrócił je do góry nogami. Zamiast wyjazdu na zimowe zgrupowanie do Białki Tatrzańskiej będą treningi w Zielonej Górze.

Reklama

Trener Piotr Zyto wspólnie z władzami klubu zastanawiali się, by zmienić termin zgrupowania i zamiast 4-15 stycznia zorganizować je w drugiej połowie miesiąca. Ostatecznie jednak postanowili odwołać wyjazd w góry.

Czytaj więcej  Do pomocy ściągnęli legendę zza oceanu

– Jest Covid i nie udało się wyjechać. Jednak pracujemy dalej. Zawodnicy trenują na miejscu w Zielonej Górze. Mamy do dyspozycji salę gimnastyczną w szkole. Chcemy wprowadzić jeden dodatkowy element, ale dopiero w przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć, czy udało się go wprowadzić. Na pewno będzie to z pożytkiem dla zawodników, ale na razie nie powiem o co chodzi, bo to będzie niespodzianka – informuje trener Piotr Żyto na łamach social-mediów Falubazu.

Zamiast w górach Falubaz trenuje w Zielonej Górze (fot. Magazyn Żużel)

Przygotowania Falubazu przebiegają bez zakłóceń, mimo, że zielonogórzanie musieli zweryfikować niektóre plany (wyjazd do Białki Tatrzańskiej). Krajowy skład czwartej druzyny PGE Ekstraligi z ub. sezonu ćwiczy w grodzie Bachusa.

– Obcokrajowcy są u siebie i przysyłają raporty z zajęć. Wszyscy więc solidnie przygotowują się do sezonu – zapewnia szkoleniowiec Falubazu.

Czytaj więcej  Maciej Janowski: jedzie do Gorzowa, aby uciekać przed innymi

Zielonogórzanie maja już opracowany program meczów sparingowych. Przed startem ligi sprawdzą formę w towarzyskich potyczkach z Fogo Unią Leszno, Betard Sparta Wrocław i Orłem Łódź.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...