More
  Strona głównaAktualnościJanusz Kołodziej nie musi martwić się o swoją żużlową przyszłość

  Janusz Kołodziej nie musi martwić się o swoją żużlową przyszłość

  -

  I to nawet gdyby zdecydował się zakończyć sportową karierę. Prezes Józef Dworakowski, akcjonariusz Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Leszno, ma marzenie związane właśnie z przyszłością Kołodzieja.

  – Moim marzeniem jest to, aby zatrzymać u nas Kołodzieja, a za 5 – 6 lat, jak już przestanie się ścigać pozostawić go w klubie, żeby zajął się młodzieżą – wyznał Józef Dworakowski w rozmowie z „Magazynem Żużel”.

  Kołodziej niedawno na naszym youtubowym kanale „Magazyn Żużel” chwalił współpracę z Unią i z prezesem Dworakowskim. Obaj panowie znają się ze sobą długo. „Koldi” przypomniał dzień i okoliczności, w których zasiadł do stołu razem z Dworakowskim i przyszło mu negocjować pierwszy kontrakt z Bykami. Żużlowiec przed spotkanie miał tremę, bał się prezesa. Ale życie i upływający czas pokazały, że warto było się spotkać.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video. Rozmowy z Józefem Dworakowskim oraz z Januszem Kołodziejem są dostępne na naszym kanale You Tube „Magazyn Żużel”.

  Czytaj więcej  Mistrz Polski zaoszczędzi. Ale czy to się opłaci?

  – Z Leszna musieliby mnie wyganiać, żebym zmienił klubowe barwy – śmieje się Janusz Kołodziej.

  Nie jest tajemnicą, że liderzy Unii bezpośrednio współpracują również z akcjonariuszami. Tak jest też w przypadku Kołodzieja, który rzecz jasna trafił pod skrzydła Agromixu Rojęczyn i jego szefa, czyli prezesa Dworakowskiego. Z kolei, na przykład Jason Doyle trafił do Leszna dzięki zaangażowaniu prezesa Piotra Rusieckiego. Także swoich tzw. opiekunów mają pozostali zawodnicy, czyli Piotr Pawlicki, Jaimon Lidsey i David Bellego.

  Reklama

  -Doyle trafił do Unii dzięki Piotrowi (Rusiecki – dop.red.) i powiem więcej, Doyle jest bardzo rozsądnym człowiekiem i mam nadzieję, że trafił do Leszna na dłużej niż na jeden czy dwa sezony – twierdzi prezes Dworakowski.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...