Zamknij

"Wygryzł" Czecha z Torunia

11:29, 04.11.2022
Skomentuj

Wiktor Lampart na finiszu ligi nie szukał nowych wyzwań. Rok temu podpisał dwuletni kontrakt z Motorem Lublin. Drużyna zdobyła mistrzostwo Polski. Było świętowanie i dużo radości. Nic nie wskazywało, że Lampart w listopadzie zmieni pracodawcę.

Pamiętacie naszą rozmowę wideo w "Magazynie Żużel" na You Tube z Wiktorem, gdy mówił że ma dwuletni kontrakt w Lublinie? Od tego czasu wiele się zmieniło, żużlowiec właśnie opuścił szeregi mistrzów kraju. Lampart od nowego sezonu będzie występował w Apatorze Toruń. Wczoraj podpisał kontrakt.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]670[/WIDEO]

Lampart skończył wiek juniora (21 lat) i w toruńskim zespole ma występować na pozycji U-24. Początkowo torunianie przymierzali się do transferu Jana Kvecha, ale gdy okazało się, że mają szanse pozyskać Lamparta, odpuścili temat Czech z Falubazu Zielona Góra.

Lampart w tym roku ostatni raz ścigał się w kategorii juniorów. I ścigał się z sukcesami. Występował w reprezentacji Polski juniorów, zdobył medale w DMP, mistrzostwach Polski w jeździe parami seniorów oraz juniorów i stanął na podium młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w Częstochowie. Lampart w PGE Ekstralidze osiągnał wynik - średnia biegowa 1,52 pkt. Pod względem skuteczności okazał się drugim juniorem w kraju, ustępując jedynie Jakubowi Miśkowiakowi.

Lampart w Toruniu ma zastąpić na pozycji U-24 Roberta Lamberta (w 2023 roku będzie miał 25 lat).