Zamknij

Prezes Kolejarza Rawicz: "To bzdura". Orzeł Łódź: "To współpraca"

14.42, 04.02.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na temat zmiany na stanowisku trenera Metaliki Kolejarza Rawicz, o której rozpisywał się ostatnio jeden z portali sportowych, wypowiedział się prezes rawickiego klubu Sławomir Knop. - To jest bzdura - skwitował medialne sensacje sternik Kolejarza, o rzekomym zwolnieniu Piotra Świderskiego (miał go zastąpić Adam Skórnicki). Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił również łódzki pierwszoligowiec.

"W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi zmian w sztabie szkoleniowym KŻ Orzeł Łódź Zarząd Klubu informuje, iż nie były i nie są planowane zmiany na stanowisku trenera drużyny. Szkoleniowcem łódzkiego klubu pozostaje Adam Skórnicki" - czytamy w komunikacie wydanym przez Orła Łódź.

Trener Skórnicki był ostatnio w Rawiczu na rozmowach, ale nie chodziło o pracę tylko współpracę. Kluby z Łodzi i Rawicza postanowiły zacieśnić współpracę w temacie szkolenia przyszłych żużlowców.

(fot. x2 Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Piotr Świderski (z prawej), wbrew fake newsom, zostaje w Kolejarzu Rawicz...

...a Adam Skórnicki, nie ma go zastąpić, tylko pomóc w szkoleniu młodzieży

"Klub Żużlowy Orzeł Łódź nie jest w stanie zrealizować kryteriów sportowych w części dotyczącej obowiązkowego wyszkolenia zawodników, co spowodowane jest brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej w Łodzi, niezbędnej do prowadzenia zajęć z przyszłymi adeptami sportu żużlowego, a co za tym idzie koniecznością opłat szkoleniowych z tytułu braku wyszkolenia zawodników w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy KŻ Orzeł Łódź a Klubem Metalika Recykling Kolejarz Rawicz oba kluby rozpoczną współpracę szkoleniową" - informuje pierwszoligowiec z Łodzi.

"Kolejarz Rawicz posiadając odpowiednią bazę szkoleniową w najbliższym czasie rozpocznie szkolenie dzieci i młodzieży, na którym zyska Klub Żużlowy "Orzeł" Łódź. Współpraca ma zapewnić łódzkiemu klubowi możliwość pozyskania utalentowanych zawodników, a jednocześnie pozwoli wypełnić kryteria sportowe wymagane w procesie licencyjnym. Równocześnie zgodnie z ustaleniami pomiędzy Stronami do współpracy przy szkoleniu dzieci i młodzieży w akademii Kolejarza Rawicz oddelegowany będzie trener Adam Skórnicki. Zakres czasowy pracy w rawickim klubie nie będzie wpływać na pracę trenera w Klubie Żużlowym Orzeł Łódź" - tyle w temacie współpracy łódzko-rawickiej.

Sprawa się wyjaśniła, Świderski pozostaje na stanowisku trenera Kolejarza Rawicz, Skórnicki pracuje w Orle i jednocześnie będzie konsultantem w żużlowej akademii w grodzie Przyjemskiego.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%