Zamknij

Wiele nowych twarzy w kadrze Stali Rzeszów

10.09, 29.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Texom Stal Rzeszów miała w tym roku włączyć się do walki o awans do 1.ligi, ale drużyna zawiodła i na planach się skończyło. Dlatego w Stali zdecydowali się mocno przewietrzyć szatnię.

"Wywiało" z niej kilka nazwisk, w tym np. Pawła Miesiąca. 37-letni wychowanek rzeszowskiego klubu miesiąc temu był gościem "Magazynu Żużel", udzielając nam długiego wywiadu. Była okazja porozmawiać m. in. o podsumowaniu sezonu i o planach. Nie ukrywał, że zespół zawiódł i sam czuje się współwinny. Dziś Wiadomo, że Miesiąca nie będzie w Stali i musi rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Oprócz Miesiąca odchodzą także Dawid Lampart, Hubert Łęgowik i Jonathan Grahn. Na ich miejsca mają przyjść nowi żużlowcy, którzy poprawią wyniki drużyny.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]643[/WIDEO]

Jak się okazuje, przy Hetmańskiej w Rzeszowie mają już skompletowany skład. Nazwiska zawodników ogłoszą 4 listopada. Tego dnia ma odbyć się oficjalna prezentacja drużyny. Dzień wcześniej żużlowcy Stali spotkają się ze sponsorami i władzami miasta.

W ekipie popularnych "Żurawi" zostanie ze starego składu dwóch stranieri - Kevin Woelbert i Eduard Krcmar. Do drużyny mają dołączyć Duńczyk Peter Kildemand, który już wcześniej ścigał się w barwach Stali oraz oraz Jacob Thorssell. Szwed dwa ostatnie sezony spędził w Kolejarzu Opole, z którym dwukrotnie awansował do finału play off 2.ligi. Nową twarzą w stalowej rodzinie ma być także leszczynianin Marcin Nowak, jeżdżący ostatnio w drużynie Orła Łódź. Miejsce zagranicznego młodzieżowca zajmie prawdopodobnie Anże Grmek. N apozycję U24 dółączą Rafał Karczmarz i Mateusz Tudzież

Komplet nazwisk oraz sztab szkoleniowy i plany Stali na sezon 2023 poznamy 4 listopada. Prezentacja zespołu odbędzie się w Centrum Kulturalno-Handlowym "Millenium Hall" w Rzeszowie.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.30, tuż obok restauracji PizzaHut na Poziomie 0.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%