More
  Strona głównaAktualnościSłoweniec został zawodnikiem Sparty Wrocław

  Słoweniec został zawodnikiem Sparty Wrocław

  -

  Jeden z ostatnich startujących na żużlu Słoweńców – Nick Škorja – dołączył do zespołu WTS Sparty Wrocław w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

  Skorja zimą podpisał kontrakt w 2.lidze. Związał się z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz. Skorja trenował w Rawiczu, ale nie przebił się do pierwszego składu. Słoweniec niedawno zgłosił się do Sparty Wrocław. Pytał o możliwość startów.

  Długo nie trwało i Skorja podpisał kontrakt z wrocławskim klubem. Żużlowiec dostanie szansę sprawdzenia się w zawodach Ekstraligi U24. Wcześniej, w sezonie 2021, ścigał się w 2.lidze, będąc reprezentantem niemieckiego Landshut.

  Nick Skorja
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Nick Skorja dołączył do Betard Sparty Wrocław

  Skorja będąc juniorem był uznawany za jeden z większych talentów żużlowych na Bałkanach. Od tego czasu regularnie startuje w reprezentacji kraju, ale to nie jest wielkie osiągnięcie, skoro w Słowenii brakuje żużlowców. Skorja był rezerwowym zawodnikiem w Speedway Grand Prix, gdy turnieje organizowano w Krsko czy w chorwackim Gorican.

  Reklama

  Skorja został zawodnikiem Betard Sparty Wrocław. Dla niego to szansa nie tylko na kontynuowanie kariery, ale także rozwoju i pokazania się. Nie wykluczone, że dzięki dobrym wynikom zaufa mu trener Dariusz Śledź i otwprzy przed nim bramy do ekstraligi. Pod warunkiem, że Skorja swoimi wynikami sportowymi udowodni, że warto na niego postawić.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Wymowne statystyki Unii Leszno

  Gdy Fogo Unia Leszno zaczynała sezon od czterech zwycięstw, to kibice tego klubu przecierali oczy ze zdumienia. Później Byki długo utrzymywały miejsce na podium....