More
  Strona głównaAktualnościTrzech tenorów zapewni sukces?

  Trzech tenorów zapewni sukces?

  -

  Betard Sparta Wrocław marzy o tytule drużynowego mistrza Polski. We Wrocławiu na złoto czekają już 14 lat. Sprawdzeni sponsorzy, nowoczesny stadion, kibice i przede wszystkim ambicje władz klubu motywują, zarażają i nie pozwalają zadowolić się wicemistrzostwem kraju. Prezes Andrzej Rusko nie podda się. Jest ambitnym człowiekiem i nie spocznie aż nie spełni marzeń swoich i wielu tysięcy kibiców we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

  Reklama

  Podejrzany temat

  Jak nie w tym roku, to Sparta na pewno spróbuje w następnym sięgnąć po złoty medal i pod tym kątem już zaczęła budowanie drużyny. Tym bardziej, że w zespole nie wszystko działa jak władze klubu tego oczekują. We Wrocławiu mają problem z Maksymem Drabikiem, któremu grozi dyskwalifikacja. Zawodnik przejechał rundę zasadniczą sezon bez werdyktu i załapie się na play off. W październiku ma odbyć się decydujący arbitraż w sprawie Drabika. „Max” może jest niewinny, ale samo zamieszanie i odraczanie z różnych względów decyzji władz antydopingowych kumuluje wokół sprawy wiele podejrzeń.

  Czytaj więcej  Maksym Drabik wydał oświadczenie

  W żużlowym środowisku coraz częściej pojawiają się głosy, że Drabik po sezonie dostanie po głowie np. pół roku dyskwalifikacji i zdąży do nowego sezonu. Nie komentujemy. Czekamy na decyzje, bo co , jeśli okaże się, że Drabik nie zawinił? Dlatego nie ferujemy wyrokami. Może zdarzyć się, że Drabika nie zobaczymy na torze w przyszłym sezonie. Sparta musi wiec zabezpieczyć się kadrowo na każdą okoliczność. Stąd we Wrocławiu już są pierwsze przymiarki transferowe.

  Rosyjska armata

  Mimo, że Artiom Łaguta nie potwierdza, że w 2021 roku będzie zawodnikiem Sparty, to jest bardzo prawdopodobne że właśnie z Grudziądza przeniesie się do Wrocławia. Wicemistrzowie Polski podążają śladem mistrza kraju Fogo Unii Leszno i chcą siłę drużyny oprzeć na trzech tenorach: Maciej Janowski – Tai Woffinden – Artiom Łaguta.

  Trzech tenorów – czy zapewnią upragnione we Wrocławiu złoto? (fot. Magazyn Żużel)

  W Lesznie taki tercet tworzą Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Mocny kręgosłup zespołu powoduje stabilność. W Lesznie skład uzupełniają 21- i 22- latkowie (Smektała, Lidsey, Kubera). I przede wszystkim dobry menadżer – Piotr Baron.

  Czytaj więcej  Artiom Łaguta pożegna Grudziądz? Po sezonie w GKM szykuje się rewolucja kadrowa

  Co musi zrobić Sparta, chcąc zdetronizować mistrza z Leszna? Mając trzech tenorów powinna zadbać o tzw. obudówkę, czyli drugą linię drużyny, juniorów i trenera. Szkoleniowcem we Wrocławiu może zostać Marek Cieślak. Trener musi zdecydować, czy Max Fricke daje gwarancje sukcesu. Poza tym, wiek juniora w tym roku kończy Gleb Czugunow.

  Czytaj więcej  To był teatr jednego aktora

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Sparta zgłasza zainteresowanie Jakubem Miśkowiakiem z Eltrox Włókniarza Częstochowa. Rawiczanin na Olimpijski miałby przysłowiowy rzut beretem. Z kolei, Czugunow mógłby wskoczyć na pozycję w drużynie przygotowana dla zawodnika polskiego lub zagranicznego do 23 lat. Jeśli oczywiście propozycja Speedway Ekstraligi wejdze w życie. Bo to na razie tylko wstępny projekt modyfikacji regulaminu na 2021 rok.

  Budują złote fundamenty

  Jeśli potwierdzą się informacje, bo mamy nadzieję, że to nie są plotki, będziemy świadkami narodzin dream teamu. Powstanie zespół w żółto – czerwonych barwach, który może zawładnąć polską ligą na kilka kolejnych lat. Co na to w Lesznie, Gorzowie, Lublinie, Zielonej Górze, Częstochowie czy Grudziądzu? Znając ambicje prezesów będzie się działo!

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...