More
  Strona głównaAktualnościWłókniarz Częstochowa ogłosił: „Franek wrócił do macierzy”

  Włókniarz Częstochowa ogłosił: „Franek wrócił do macierzy”

  -

  Włókniarz Częstochowa oficjalnie ogłosił skład zespołu na sezon 2023. W klub w przekazanej mediom informacji wiele miejsca poświęcił 16-letniego Franciszkowi Karczewskiemu.

  Włókniarza Częstochowa poinformował o kontraktach z pięcioma seniorami: Leonem Madsenem, Mikkelem Michelsenem, Kacprem Woryną, Maksymem Drabikiem oraz Jakubem Miśkowiakiem. W kadrze zespołu na sezon 2023 znajduje się także oczywiście  grono młodzieżowców.

  „Na pierwszy plan w nim wybija się Franciszek Karczewski” czytamy w klubowym komunikacie.

  Czytaj więcej  Francuz jedzie do Leszna

  16-letni Karczewski na co dzień mieszka w Kaliszu, ale profesjonalną karierę rozpocznie w ekipie Włókniarza Częstochowa. Pierwsze szlify zbierał w klasie 250cc, gdzie w latach 2019-2020 był czołowym zawodnikiem w naszym kraju. W 2020 roku sięgnął po drugie miejsce w Pucharze Ekstraligi 250cc, a także zwyciężył w Indywidualnym Pucharze Polski.

  (fot. Włókniarz Częstochowa) Franciszek Karczewski

  W sezonie 2021 przesiadł się na klasyczną maszynę o pojemności 500cc i przebrnął przez egzamin na certyfikat „Ż”. Przez pierwszy rok startów, zgodnie z regulaminem, występował wyłącznie w imprezach młodzieżowych. Był ważnym ogniwem Włókniarza Częstochowa, z którym sięgnął wówczas po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

  Czytaj więcej  Jarosław Hampel z rozdartym sercem

  Pomagał Wilkom

  W ubiegłym roku zapisał na swoim koncie pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. W Rydze wspólnie w Wiktorem Przyjemskim i Oskarem Paluchem wywalczył wszak Mistrzostwo Europy Par Juniorów. Dodatkowo awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W węgierskim Nagyhalász po pechowym początku zawodów Franek sklasyfikowany został na czwartej pozycji.

  16-latek z powodzeniem ścigał się również w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Startował tam na zasadach wypożyczenia w barwach Wilków Krosno. Zaliczył 69 wyścigów, w których z bonusami wywalczył 97 punktów. To dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,406. Dodatkowo wspólnie z zespołem z Krosna wygrał rozgrywki i awansował do PGE Ekstraligi.

  Reklama

  „Po rocznym wypożyczeniu Karczewski wraca do macierzy i w sezonie 2023 stanowił będzie o sile formacji juniorskiej Włókniarza Częstochowa. Powodzenia Franek!” informuje klub.

  My też trzymamy kciuki za kolejny młody talent w polskim żużlu.

  (na podst. mat. prasowych klubu)

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...