More
  Strona głównaAktualnościWysypują się kontrakty. Będą następne!

  Wysypują się kontrakty. Będą następne!

  -

  Poniedziałek wcale nie musi być nudny. zadbali o to prezesi klubów żużlowych z Leszna i Wrocławia. Lider tabeli ze stolicy Dolnego Śląska ogłosił podpisanie nowego kontraktu z Artiomem Łagutą na rok 2022.

  Rosjanin drugi sezon będzie reprezentował żółto-czerwone barwy. Łaguta jest jednym z liderów Betard Sparty Wrocław, który wyrósł na kandydata numer jeden do zdobycia tytułu mistrza Polski. Z kolei Unia Leszno również sfinalizowali rozmowy z Jasonem Doyle’m. Australijczyk parafował umowę, która będzie ważna w sezonie 2022.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) We Wrocławiu przedłużono umowę z Artiomem Łagutą, w Lesznie z Jasonem Doylem
  Czytaj więcej  Rosjanin macha polskim paszportem i chce iść do sądu

  Nie ma się co dziwić, że prezesi nie czekają z kontraktami, gdy na rynku brakuje wartościowych zawodników. A przecież, Łaguta i Doyle znajdują się w czołówce najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi. Rosjanin jest trzecim zawodnikiem w rankingu, Doyle zajmuje 5 lokatę. Australijczyk jest najlepszym zawodnikiem leszczyńskich Byków, do których dołączył poprzedniej zimy. Trochę niechciany w Toruniu i Częstochowie, znalazł swoją przystań w Lesznie. Ba, zamieszkał u prezesa klubu i bardzo chwali sobie współprace z leszczyńskim klubem.

  Reklama

  We Wrocławiu i Lesznie toczą się rozmowy także z innymi zawodnikami, którzy maja zostać na sezon 2022. Prawdopodobnie już niedługo poznamy szczegóły i dowiemy się, kto zostaje lub decyduje się na rozstanie. Także w innych klubach sporo dzieje się w temacie kontraktów. Nowe umowy z dotychczasowym pracodawcą parafowali m. in. Bartosz Smektała, Szymon Woźniak, Dominik Kubera, Jack Holder, Kacper Woryna, Paweł Przedpełski.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...