More
  Strona głównaAktualnościDrugoligowiec z rozmachem przygotowuje się do sezonu

  Drugoligowiec z rozmachem przygotowuje się do sezonu

  -

  Autor zdjęcia:Czarny Productions

  Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wyruszyła na zimowy obóz. „Niedźwiadki” w górach będą trenować przez tydzień. Trener Piotr Świderski zabrał na obóz nie tylko krajowych zawodników, ale również dwóch Słoweńców, Francuza i Brytyjczyka.

  W poniedziałek zaczęło się zgrupowanie drugoligowego Kolejarza Rawicz w górach. Na miejsce zakwaterowania wybrano Przesiekę koło Szklarskiej Poręby. Trener Piotr Świderski będzie miał do dyspozycji wszystkich krajowych zawodników oraz Słoweńców Nicka Skorje i Matica Ivacica. Dla obu będzie to pierwszy sezon w nowym klubie. Słoweńcom bardzo przykładają się do przygotowań do nowego sezonu. zależy im, by nie zawieść kibiców. To samo dotyczy pozostałych zawodników Kolejarza. Dlatego przygotowania do ligowych startów przebiegają bardzo sprawnie. Udział w zgrupowaniu zapowiedzieli także Francuz Steven Goret i Brytyjczyk Tom Brennan.

  Czytaj więcej  Nareszcie! Już jutro rozpoczyna się wielkie ściganie!
  (fot. Czarny Productions) Zimowy obóz pod Szklarska Porębą to tylko jeden z elementów przygotowań Metaliki Kolejarza Rawicz do sezonu

  Zimowy obóz w okolicach Szklarskiej Poręby umożliwi żużlowcom treningi na świeżym powietrzu z wykorzystaniem tras biegowych i zjazdowych. Uzupełnieniem mają być cały czas kontynuowane (trwają od początku grudnia) zajęcia w sali gimnastycznej i w siłowni. Kolejarz planuje w lutym pierwsze treningi na motocrossie. Ale decydować będzie pogoda. Na marzec w programie przygotowań znalazły się treningi na torze żużlowym. Nie wiadomo, czy uda się je zorganizować w Polsce, więc rawicki klub już znalazł alternatywę – wyjazd na południe lub na zachód Europy. I tam zorganizuje swoje pierwsze w tym roku treningi żużlowe.

  Reklama

  Rawiczanie dzięki pomocy słoweńskich żużlowców, których mają w swojej kadrze, mogą skorzystać z kompleksu żużlowego w Krsko. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chodzi o współpracę z klubami żużlowymi we Francji. Niewykluczone, że Kolejarz w marcu wyruszy na treningi do Marmande.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...