Strona główna Aktualności Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

-

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo UniaBetard Sparta), niż dzisiejszym meczem o ligowe punkty. Ale im bliżej zawodów, tym proporcje coraz bardziej się zacierają. Leszczyńskie Byki są zdecydowanym faworytem konfrontacji z Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.

Goście wystąpią osłabieni. Koronawirus położył do łóżka Romana Lachbauma i wciąż nie wiadomo, co z Nicki Pedersenem. Duńczyk przechodzi rehabilitacje. W Grudziądzu naciskają, by trzykrotny mistrz świata był przygotowany na sto procent na mecz z Eltroxem Włókniarzem Częstochowa, którego wynik może przesądzić o być albo nie być GKM w ekstralidze w 2022 roku. Dlatego nie jest wykluczone, że dzisiaj wieczorem Pedersena w Lesznie nie zobaczymy. Ale znając ambicje zawodnika i jego nieustępliwość, wszystko może się zdarzyć. Pedersen jest w składzie i prawdopodobnie jednak wystartuje.

Czytaj więcej  Rune Holta dostał po kieszeni

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Kilku zawodników z Grudziądza doskonale zna ścieżki na “Smoku”

Nadzieje gości na zwycięstwo, to jak liczenie na cud. Leszczynianie wygrali w Grudziądzu i teraz pójdą za ciosem. Tym bardziej, że dysponują lepszym zespołem, niż GKM i zapewne to wykorzystają. Tak się składa, że aż czterech zawodników GKM w przeszłości broniło barw leszczyńskich Byków. Dzięki temu Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Pedersen i Kenneth Bjerre znają wszystkie ścieżki na “Smoku”. Poza tym, Kasprzak i Pawlicki niedawno startowali w finale indywidualnych mistrzostw Polski i mieli okazję odświeżyć sobie pamięć i “polatać” na obiekcie, na którym rozpoczynali żużlową karierę.

Mecz w Lesznie rozpocznie 12.kolejkę spotkań w PGE Ekstralidze. Początek zawodów o g. 18.00.

Przed meczem w Lesznie trwa akcja honorowego oddawania krwi. W zamian za oddaną krew otrzymuje się bilet na dzisiejszy mecz. Akcja trwa w g. 9.30 – 15.

Reklama

Awizowane składy:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:

1. Przemysław Pawlicki

2. Norbert Krakowiak

3. Krzysztof Kasprzak

4. Kenneth Bjerre

5. Nicki Pedersen

6. Mateusz Bartkowiak

7. Seweryn Orgacki

Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow

10. Janusz Kołodziej

11. Jaimon Lidsey

12. Jason Doyle

13. Piotr Pawlicki

14. Kacper Pludra

15. Damian Ratajczak

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...