Zamknij

Ten młody zawodnik, nieco ukryty w cieniu wielkich transferów, może okazać się strzałem w dziesiątkę!

14.33, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

O transferach mówi się głównie w kontekście gwiazd. Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Mikkel Michelsen, to najgłośniejsze nazwiska, które w listopadzie zmienili pracodawcę. W cieniu hitów transferowych na przykład pozostaje trochę niedoceniany Wiktor Lampart.

Mimo że 21-letni rzeszowianin miał jeszcze ważny kontrakt z Motorem Lublin, to jednak postanowił zmienić otoczenie. Transfer dla wielu okazał się niespodzianką i zaskoczeniem. W Toruniu mówią, że od pewnego czasu obserwowali postępy młodego rzeszowianina.

Lampart trafił do Apatora Toruń i będzie startował razem z Patrykiem Dudkiem, Robertem Lambertem, Emilem Sajfutdinowem, Pawłem Przedpełskim. Były zawodnik drużynowego mistrza Polski może okazać się ważnym ogniwem w układance trenera Roberta Sawiny. Co ważne, Lampart w Toruniu prawie zawsze notował dobre wyniki. Żużlowiec wybierając nowego pracodawcę na pewno brał to pod uwagę, tym się kierował.

Ciąg dalszy tekstu po materiałem video:

[WIDEO]711[/WIDEO]

 

Torunianom zaimponował Lampart nie tylko w lidze, ale również w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów. Podczas ostatniej rundy SGP2 w tym roku na Motoarenie zdobył aż 20 punktów. W lidze startując w grodzie Kopernika także nie zawodził. W tym roku zdobycze punktowe na poziomie 6 pkt w jednym meczu i 7 pkt w drugim plus bonusy, wystawiają mu dobrą ocenę. Władze toruńskiego klubu na pewno wzięły to pod uwagę.

- Ja cały czas chce się rozwijać, iść do przodu - mówił Wiktor Lampart w rozmowie z "Magazynem Żużel", gdy w tym roku spotkaliśmy się z nim na rzeszowskim rynku i rozmawialiśmy nie tylko o tegorocznym sezonie, ale również o planach na przyszłość.

Apator transferując Lamparta i z wracającym do ścigania Sajfutdinowem posiada dobrze zbilansowany skład. Trzech mocnych liderów - Dudek, Lambert, Sajfitdinow oraz kapitan Przedpełski i na pozycji U24 - Lampart. Kluczowym dla końcowego wyniku może okazać się wynik juniorów. Jeśli najmłodsi w drużynie dorzucą w każdym meczu kilka punktów, wtedy w Toruniu nie będą musieli martwić się o wyniki, o play off, nawet o medal.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%