Zamknij

Wychowanek Unii Leszno blisko Polonii Bydgoszcz

10.11, 18.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Bydgoszczy znów planują zaatakować bramy PGE Ekstraligi. W tym celu tworzą budżet i kadrę, która będzie w stanie wygrać rywalizację na zapleczu elity. Prezes Jerzy Kanclerz jakiś czas temu planował i obiecał, że Polonia do 2023 roku dołączy do drużyn walczących w ekstralidze.

Bydgoszczanom w osiągnięciu celu mają pomóc nowi zawodnicy Andreas Lyager i David Bellego. Obaj w przeszłości zdobywali już punkty dla Polonii. Władze klubu informują, że drużynę skompletowali na miarę możliwości finansowych. Na więcej ich nie stać, a i nie zamierzają zaciągać zobowiązań.

Bellego i Lyager startowali w Polonii w 2021 roku. Później postanowili spróbować nowego D. Bellego trafił do ekstraligi (Fogo Unia Leszno). Lyager wybrał propozycję pierwszoligowego ROW Rybnik. Teraz obaj wrócili na Sportową.

Andreas Lyager (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Andreas Lyager wraca do Bydgoszczy

- Andreas Lyager bardzo chciał znów u nas jeździć. Jak sam powiedział, chciał wrócić do domu, do swojego żużlowego domu. W Rybniku był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. A ja mam nadzieję, że jeszcze lepsze wyniki będzie osiągał w barwach Abramczyk Polonii. Cieszę się, że znów współpracujemy. Z Davidem Bellego rozstawaliśmy się w niezbyt dobrej atmosferze. Miałem do niego żal, została jakaś zadra, ale idziemy do przodu. Wiem, że chciał sprawdzić się na wyższym poziomie sportowym i trudno mu się dziwić. Otwieramy teraz nowy rozdział. Wierzę, że będzie nam się dobrze współpracowało - mówił dla prezes Polonii Jerzy Kanclerz na łamach "Gazety Pomorskiej".

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]605[/WIDEO]

Na razie wiadomo, że w Abramczyk Polonii w 2023 roku mają startować: Kennetha Bjerre, David Bellego, Andreas Lyager, Benjamin Basso i Wiktor Przyjemski. Niewiele wyszło z transferowych plotek, jakoby Polonia przymierzała się do sprowadzenia Grzegorza Zengoty i Przemysława Pawlickiego.

"Zengi" kilka dni temu ogłosił, że będzie zawodnikiem Fogo Unii Leszno, z kolei starszy z braci Pawlickich porozumiał się z Falubazem Zielona Góra.

Szymon Szlauderbach (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Szymon Szlauderbach

- Nie prowadziliśmy żadnych rozmów z Zengotą i Pawlickim - zapewnia prezes Kanclerz. - Brakuje nam zawodnika U24, Polaka oraz drugiego juniora. Skład jest zbudowany na miarę naszych możliwości finansowych. Wszystko ogłosimy na początku listopada. Nie będziemy się zadłużać, trzeba być odpowiedzialnym, a każdy podpis pod umową musi mieć pokrycie w budżecie klubu.

Sternik bydgoskiego klubu mówi, że Polonii brakuje jeszcze zawodnika z polską licencja na pozycję U24. Z naszych informacji wynika, że nowym "Gryfem" na U24 zostanie wychowanek leszczyńskiej Unii, startujący ostatnio w Aforti Starcie Gniezno - Szymon Szlauderbach.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%