More
  Strona głównaAktualnościCo z tym Rawiczem?

  Co z tym Rawiczem?

  -

  Rozmowa ze Zbigniewem Fiałkowskim – wiceprzewodniczącym GKSŻ

  Dlaczego Motowizja nie pokaże meczu II ligi żużlowej, Metalika Recycling Kolejarz RawiczOK Bedmet Kolejarz Opole? Miały być przecież wszystkie najciekawsze spotkania…

  A kto powiedział, że została zaplanowana relacja właśnie z tego meczu?

  Skoro mecz na szczycie II ligi nie jest ciekawy, to ja więcej pytań nie mam…

  Pokazujemy na żywo zawsze dwa mecze z każdej kolejki. Jedno spotkanie zawsze wypada. Zwykle staramy się to tak ułożyć, że będzie jeden mecz rozgrywany poza Polską, a drugi na naszych torach. Tak, żeby kibice mieli wybór. Tylko, że ten harmonogram telewizyjnych relacji, musimy przedstawić Motowizji trzy, cztery tygodnie wcześniej. Czy ktoś jest jasnowidzem, żeby miesiąc wcześniej przewidzieć i wskazać to najciekawsze spotkanie? Nie zawsze się udaje. Mało tego, tylko dzięki uprzejmości pana Mikulskiego, prezesa Motowizji naginamy trochę te terminy i podajemy później niż powinniśmy. Telewizja musi te wszystkie informacje przekazać do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

  Ciąg dalszy pod materiałem video:

  Z tym, że działacze Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, we wpisie internetowym poinformowali, że „z telewizji nic nie mamy, trzeba im tylko zapłacić”

  Czytaj więcej  Tego ligowego hitu nie pokaże TV

  (cisza) Ja tego też nie rozumiem. Zaszło jedno wielkie nieporozumienie. Raz, że ten wpis był kompletnie niepotrzebny, dwa został źle odebrany. Rozmawiałem już z prezesem Kolejarza Rawicz i przekazał mi, że klub zawsze chętnie przyjmie u siebie telewizję. Być może ktoś źle to wszystko sformułował i zrobiło się niepotrzebne nikomu zamieszanie. Jak znam prezesa Rawicza, to on był zawsze zadowolony, że na meczu u siebie ma telewizję.

  Reklama

  Rawiczanie napisali, że muszą telewizji płacić za relacje. Duży ten koszt?

  Koszt jaki ponosi klub, to jest koszt podłączenie wozów transmisyjnych i kamer do prądu. To jest…kilkaset złotych za jeden mecz. I do tego koszt przekazu internetowego, bo musi być internet o odpowiednich parametrach. W sumie to da jakieś 500-600 złotych. Dla mnie nie ma absolutnie żadnego problemu. Rozmawiałem z prezesem Kolejarza Rawicz, panem Sławkiem i zaszło niepotrzebne nieporozumienie. Nadal będziemy pokazywać dwa mecze na żywo z każdej kolejki 2. ligi żużlowej i żaden klub nie zgłasza do GKSŻ uwag w tej sprawie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...